ZALOGUJ SIĘ

Wspomagacze dla naszego mózgu 🍪

zmodyfikowany: 4 miesiące temuostatnia aktywność: 4 miesiące temu
Jak już się uczyć, to z przytupem!
Wspieracie swój mózg jakimiś suplementami? Macie sprawdzone sposoby na podniesienie efektywności nauki lub samego zapamiętywania?
Podzielmy się swoimi spostrzeżeniami i niech każdy wyciągnie coś dla siebie 😊
N
nikus1166

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Osobiście korzystam z milorzabu japońskiego. Odczuwam duża różnice przypominania sobie słówek, wyrazów których się uczyłem. Dużo łatwiej przychodzą mi one na język.

Podczas długiej nauki najlepiej pomaga mi yerba mate. Duży zastrzyk kofeiny z tego napoju pozwala wydłużyć zdecydowanie czas koncentracji. Napoje energetyczne podczas nauki też wypiję, ale tylko i wyłącznie dla smaku lub z przyzwyczajenia.

Lubię zajadać się także mieszankami orzechów. Nie wiem czy to efekt placebo, ale lepiej mi przychodzi nauka.

A z doświadczen: Stosował ktoś z Was może modafinil? Ja odczuwałem różnice w koncentracji, ale nie przekładała się ona zbytnio na naukę języka.
N
nikus1166

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja może od innej strony. Wspomagacze - tak, o ile nie mają skutków ubocznych. Ale do tego wszystkiego warto dodać trochę ruchu, sportu. Nie za dużo, ale tyle, żeby potem nauka lepiej szła. Warto spróbować - ciało, intelekt i duch stanowią w dużym stopniu jedność. Ruch tutaj odgrywa kluczową rolę w zachowaniu dobrostanu i równowagi, a te potrzebne są do efektywnej nauki.

A jak chodzi o suplementy - polecam tran (z kwasami omega 3) albo mieszankę korzystnych kwasów tłuszczowych (omega 3-6-9). To drugie jeszcze lepsze. I oczywiście klasyka - duża dawka witamin z grupy B. Taką mieszankę - plus trochę ruchu, sportu - polecam od serca. Nauka będzie lepiej szła, zapamiętywanie i rozumienie wzrośnie.

Do tego oczywiście ograniczanie stresu i odpowiednia ilość dobrego snu. I dobre jedzenie. Takie są podstawy.

A jakie Wy macie doświadczenia z różnymi sposobami na wspomaganie nauki?
Marcin48
4 miesiące temuzmieniany: 4 miesiące temu
nikus1166 - Ruch ,odzywianie i sen to podstawy. Dobrze ,ze wspomniales.
Odczuwasz roznice suplementujac zestaw witamin z grupy B i kwasy ?
- 4 miesiące temu
Marcin48 - Jak na początku zacząłem, to odczuwałem. Teraz się już przyzwyczaiłem ;-) Podobnie ze sportem - z początku widziałem znaczącą różnicę na plus, ale człowiek się szybko przyzwyczaja do tego, co dobre ;-) Generalnie jest po prostu lepiej. - 4 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mi tam pomaga soplówka jeżowata
K
klata947
nikus1166 - Z jakiej firmy polecisz i w jakiej formie?
Co sądzisz o wersji do zaparzania?
- 4 miesiące temu
klata947 - Ja kupiłem swoją na Allegro od Solve Labs, w kapsułkach. - 4 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.