ZALOGUJ SIĘ

Znikające słówka przeznaczone do dodania do powtórek

4 miesiące temuostatnia aktywność: 4 miesiące temu
cześć,

zauważyłem że część nowych słówek dodanych jako zaplanowane do dodania - zniknęły. Chodzi mi o te w nawiasie. Wczoraj miałem ich 31, a dzisiaj już tylko 19. Co się z nimi stało ? Jakieś błędne przeliczenie serwera w nocy?
B
banan781

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Cześć,

a czy przypadkiem część z powtórek w nawiasie nie została przez Ciebie już przepracowana? W nawiasie znajdują się powtórki, które czekają na pierwszą ocenę, potem natomiast nasz system planuje je do ponownego powtórzenia i nie widnieją już one w nawiasie.
m.krok.90
Pracownik eTutor
banan781 - cześć, dzięki za szybką odpowiedź. Miałem 43 nowe słówka, starałem się nauczyć nowych 12 (z oceną "prawie dobrze" lub "dobrze). Oczywiście powtarzanych słówek było więcej niż 12, ale niektóre dostały ocenę ode mnie "żle", więc przechodziłem do kolejnego wyrażenia. Suma sumarum, gdy udało mi się dodać 12 nowych wyrażeń do powtórek, to kończąc lekcję w nawiasie było 31. No, a rano widzę już (19). Chyba że te ocenione negatywnie dodały się do powtórek. Jeśli tak, to by wynikało że liczba 19 jest prawidłowa. No ale z tego co pamiętam, to zwroty źle ocenione wracały z powrotem do ponowego oceniania.

ok, zobaczę jak to będzie jutro wyglądało. Teraz w nawiasie mam 58.
- 4 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć,

Dzisiaj znowu zniknęła "porcja" dodanych słówek. Wczoraj jak kończyłem lekcję miałem zaplanowaną ilość 60 wyrażeń w nawiasie. Nic nie powtarzałem, dodałem ostatnie słówko do powtórki, licznik zatrzymał się na 203 (60) i wyłączyłem komputer. Dzisiaj rano jest dokładnie: 203 (52). 8 wyrażeń dosłownie wcięło.
B
banan781

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję za zgłoszenie sprawy. Przekażę ją do naszego działu technicznego. Na przyszłość prośba, aby tego typu kwestie zgłaszać na [...]@etutor.pl
m.krok.90
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć, gdzieś już opisywałam swoje doświadczenia związane z tym tematem :-) Z moich obserwacji wynika, że jeśli chociaż raz powtórzysz nowe słówko ( to z nawiasu) to niezależnie od oceny trafia ono do puli słówek do codziennych powtórek. u mnie zwykle na pojutrze. Jeśli oceniłam je dobrze to od razu znika z nawiasu. Jeśli oceniłam je na 1 to pozostaje danego dnia i następnego dnia jest widoczne, ale po dwóch dniach znika z nawiasu. Możesz sprawdzić na liście powtarzanych elementów czy dla tego nowego słówka nie została przypisana data następnej powtórki. Jeśli tak tomasz je w puli standardowych słówek do codziennego powtarzania.
B
Barbara.m
banan781 - Dzięki za odpowiedź. Możesz mieć racje, bo zauważyłem, że na niedzielę przed powtórkami miałem ok. 180 zwrotów do powtórzenia, więc dzisiaj chciałem dodać sobie z 15, aby zmieścić się przed magiczną liczbą 200 powtórek na dany dzień. I faktycznie, jak oceniłem daną powtórkę na 2 lub na 3 to mi się dodała, ale musiały się dodać jeszcze te ocenione na 1, bo zamiast przewidzianych 195 pojawiło się 206. Czyli teoretycznie po nocnym przeliczaniu zamiast 0(44) powinno mi się pojawić jutro 0(31) czy coś koło tego.
Generalnie byłem przekonany, że słówko nie zostanie dodane do powtórek, jeśli nie ocenie je przynajmniej na 2.
- 4 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.