ZALOGUJ SIĘ

How does the interest rate affect on stock prices?

4 miesiące temuostatnia aktywność: 4 miesiące temu
"How does the interest rate affect stock prices?"
czy
"How does the interest rate affect On stock prices?"
Podobno pierwsze zdanie jest bardziej poprawne.
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi przyimkami? Ciągle mam problem to zrozumieć. Nie wiem kiedy ich używać, a kiedy nie.
N
nikus1166
darkobo - W diki affect występuje bez on. Stosowanie on to taki polonizm.
A jeśli chodzi o naukę, to bardzo pomaga uczenie się na pamięć całych zwrotów, a nawet zdań.
- 4 miesiące temu zmieniany: 4 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Z tego, co mi wiadomo, takie rzeczy należy opanować pamięciowo. To dlatego, że nie ma logicznych reguł, które wyznaczają, że słówko trzeba dać lub nie. Są tylko reguły, które przyjęło się stosować w języku, i na bazie których język funkcjonuje. Tak że do tego typu wątpliwości najlepiej podejść tak: dane słówko występuje z takim a takim słówkiem w występującym w praktyce języku. A jedyny sposób na obeznanie się ze strukturami jezyka, to częste używanie języka: czytanie, pisanie, słuchanie, mówienie, rozmawianie. Plus dodatkowo opanowanie niektórych struktur na sposób nauczenia się na pamięć. Jedno drugie uzupełni :-) Same reguły języka - o ile mi wiadomo - są wyznaczane przez odpowienie Rady Języka, a i te decyzje są czasem postrzegane jako kontrowersyjne. Dlatego warto czerpać od praktyków i język stosować jako narzędzie - jeśli język ma służyć danemu celowi, to dobrze czasem nawet go nagiąć, by ten cel był osiągnięty ;-)
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.