ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego domaga się przecinka?

zmodyfikowany: 6 miesięcy temuostatnia aktywność: 6 miesięcy temu
"Hi Sara," Ja pisząc w ten sposób email jestem przekonany na sto procent, że to jest poprawne, natomiast automat domaga się jeszcze przecinka po słowie Hi, czyli 'Hi, Sara,' to po pierwsze. Po drugie, pisząc 'Got to go now.' w emailu, który jest nieformalny też jestem przekonany na sto procent, że to jest poprawnie napisane, a automat domaga się zaimka osobowego "I" czyli 'I got to go now.' Link poniżej
https://www.etutor.pl/lessons/en/b2/27/3/44120
Poza tym, czy w tym zdaniu powinno czy nie powinno być "of":
One day she said that my colleague Mark badmouths of other co-workers, whereas she does this.
One day she said that my colleague Mark badmouths other co-workers, whereas she does this.
A co z mową zależną w tym zdaniu jeśli obgadywanie odbywa się w sposób ciągły?
L
Leadership22
londynwarszawianka - Przecinek uzywamy po Hi, hello czy good morning:
1 Hi, Sara,
2 Hello, Sara,
3 Good morning, Sara,
Nie uzywamy przecinka po slowie ‘Dear’:
1 Dear Sara,

Odnosnie zdania;
I got to go now. Zasady:
Email - jest z reguly zawsze formalny, wymagane jest tutaj uzycie pewnych regul gramatyczych.
Text message - tutaj mozna pominac pewne zasady. Mozna skracac zdania tak jak sie uwaza.
- 6 miesięcy temu zmieniany: 6 miesięcy temu
londynwarszawianka - Czasownik ‘obgadywac’ kogos - przybiera forme ‘badmouth someone'.

Przyklady zdan (Cambridge dictionary):
1 Her co-workers bad-mouthed her to her boss.
2 You'll never hear him badmouthing an opponent.
- 6 miesięcy temu zmieniany: 6 miesięcy temu
Leadership22 - Tak jak napisałem, jestem tego pewien na sto procent. Zanim to napisałem jeszcze raz to sprawdziłem. Email i list a tym bardziej pisany do znajomych jest nieformalny. List może też mieć formę półformalną. W podręczniku przygotowującego do egzaminu FCE we wszystkich przykładach nie ma przecinka między słowem "Hi" a "imieniem". Przecinek jest dopiero po Hi i imieniu przykład: "Hi Carolle,". Tak samo zaczynam każdy email w zeszycie, w którym pisałem wypracowania przygotowując się do egzaminu. Nigdzie to nie zostało poprawione przez osobę sprawdzającą. Powitanie: "Dear Sara," też jest pisane w ten sposób. - 6 miesięcy temu zmieniany: 6 miesięcy temu
londynwarszawianka - Przecinki, gdzie je stawiamy w emailu, liscie:

https://www.thesaurus.com/e/grammar/comma-placement-greetings-and-sign
- 6 miesięcy temu zmieniany: 6 miesięcy temu
Leadership22 - Podaj mi swój email a prześle ci zdjęcia przykładów z mojej książki, gdzie autorzy: Jan Bell, Amanda Thomas w podręczniku Gold first przygotowującym do egzaminu FCE je podają. Jak piszą zachęcająco na okładce:
' The trusted Gold series builds students' confidence by combining carefully graded exam preparation for Cambridge ESQL exams with thorough language and skills development. Providing enjoyable, communicative clases with a strong emphasis on personalization, Gold is the popular choice for teachers around the world.'
- 6 miesięcy temu zmieniany: 6 miesięcy temu
darkobo - Otrzymywałem mnóstwo maili od anglojęzycznych Irlandczyków. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek był w nich przecinek po 'Hi'. Może w proteście przeciwko angielskiej królowej 😏 - 6 miesięcy temu zmieniany: 6 miesięcy temu
darkobo - Z innej beczki, Leadership22 - dlaczego masz ustawioną płeć "kobieta"? Trochę to mylące, nie zawsze pamiętam, że posty piszesz w formie męskiej. I się gubię - nie wiem w jakiej formie odpowiadać. - 6 miesięcy temu
londynwarszawianka - Zasada odnosnie ‘Hi’:

But the greeting “Hi” is a form of direct address, which by convention is set off with commas:

Hi, Anne,

That said, “Hi” marks the correspondence as informal. Thus, you might omit the punctuation:

Hi Anne,
- 6 miesięcy temu zmieniany: 6 miesięcy temu
Leadership22 - Mam ustawioną płeć kobieta z dwóch powodów: po pierwsze dlatego, że nie chciałem sobie założyć konta na etutor.pl, więc żona założyła mi go podając swój adres email i w ten sposób aktywując go. Po drugie, że, mimo, że mój nick jest Leadership22, to w pewnym momencie szkoła etutor.pl wprowadziła przy gwiazdkach płeć w oparciu o adresy email z których były zakładane konta. O i to cała historia. Poza tym, jak już raz skorzystałem ze strony etutor.pl, to uznałem, że to jest fajny portal z dobrą wymową, z dość sporadycznymi błędami i tak mi zostało. - 6 miesięcy temu zmieniany: 6 miesięcy temu
londynwarszawianka - Obie zasady pisania ‘Hi’ z przecinkiem lub bez przecinka sa uznawane za poprawne.
Tutaj o tej zasadzie:

https://style.mla.org/greetings-direct-address/
- 6 miesięcy temu
Leadership22 - O widzisz, już jest lepiej. - 6 miesięcy temu
Leadership22 - Londynwarszawianka, muszę powiedzieć, że jesteś niesamowicie szybka w wyszukiwaniu odpowiednich tekstów na poparcie różnych tez. - 6 miesięcy temu
londynwarszawianka - Dziekuje :)
Jedna uwaga:
Jesli chodzi o email, list to pomijamy te regule.

Jesli chodzi np. o dialog pisany jako odpowiedz pisemna to tutaj ta regula ‘dwoch przecinkow’ jest stosowana.
- 6 miesięcy temu zmieniany: 6 miesięcy temu
darkobo - Dzięki. Dla obojga. Leadership22 za odpowiedź, londynwarszawianka za wyjaśnienia. - 6 miesięcy temu
londynwarszawianka - Fruitful discussion is always needed :) - 6 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.