ZALOGUJ SIĘ

Instrukcje. Pisanie instrukcji np technicznych.

12 lat temu
Witam,
Czy orientuje się ktoś może czy są na etutor.pl są materiały które mogą być pomocne przy pisaniu instrukcji. np.technicznych.
Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi
angol321perfekt
arkadiuszwk - chyba nie ma, nie wiem jak mialoby to wygladac, pozostaje chyba jedynie przyswajac specjalistyczne slownictwo a reszta zasad podobna. Jezeli sa ta specyfikacje techniczne zwiazane z informatyka to jest kilka grup slowek poswieconych informatyce - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Wszystko wskazuje na to że jest tak jak napisałeś. Myślałem że jest może jakiś zbiór wskazówek, zasad form które mogą być pomocne przy tworzeniu instrukcji itd.
Słownictwo techniczne to jakby kolejny etap nauki języka :-) generalnie nawet nauczyciele eng . i tłumacze mają z tym problem. Słownictwo to czasami jest ściśle związane jest związane z daną branżą.
Słownictwo informatyczne jest w większości już dostępne ponieważ jest to dziedzina, która dość mocno zaczyna wpisywać się w życie codzienne i znajomość podstawowych wyrażeń informatycznych staje się niezbędna.
Może ktoś jeszcze jest zorientowany w temacie i napisze jakieś sugestie.
Pozdr
angol321perfekt

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Myślę, że niestety nie znajdziesz tutaj zbyt wielu słówek. Pomocny będzie słownik techniczny. Myślę, że należy używać strony biernej w pisaniu. Poza tym, przyda się wiedza fachowa w zakresie tłumaczenia. Powodzenia! Good luck! :)
D
del_michal.prezes

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dla mnie najlepszym sposobem nauki pisania instrukcji jest przeglądanie instrukcji innych firm działających na podobnym polu, najlepiej tych wiodących. Dodatkowo rozmowy ze specjalistami w danej dziedzinie, seminaria, szkolenia i oczywiście czytanie książek z danej dziedziny. Jednym słowem trudno jest napisać dobrą instrukcję nie będąc specjalistą.
piter_c
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.