ZALOGUJ SIĘ

umiejscowanie lekcji na poziomie A1

12 lat temu
witam
Uważam że umiejscowienie tej lekcji na poziomie A1 jest
przesadą:) Moim zdaniem tego typu informacje powinny się
znajdować na poziomie B2/C1 jako pewnego typu ciekawostki.
Ludzie na tym poziomie z reguły zaczynają od nauki przedstawienia się czy od poznania najprostszych czasów a nie od takich skomplikowanych rzeczy. Rozmiawiałem z wieloma znajomymi dobrymi z ang i nawet nie wiedzieli że coś takiego istnieje. Taka dygresja ode mnie:]
F
federer
Ewa-Sally - Może znajomi uczyli się amerykańskiego (patrz: uwaga w końcówce notatki gramatycznej). ;) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Wszystko jest w porządku. Program ustalony według wytycznych Rady Europy. Zawsze możesz powrócić do tej lekcji jak będziesz na poziomie B2 lub C1. Przykro jest patrzeć na fakt w Anglii, gdzie np. Chińczycy przyjeżdżający do pracy lub turystycznie posługują się biegle tym językiem, a Polak musi sobie pomagać rękoma w porozumiewaniu się. Lepiej ustawić wysoko poprzeczkę i później być miło zaskoczonym. Załączam pomocny link.


https://www.etutor.pl/pomoc/poziomy.php
slawek4
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wydaje mi się, że ta partia gramatyki została dodana później. Nie było jej rok temu, kiedy "studiowałam" poziom A1. I akurat z tym zagadnieniem miałam problem, tak że etutorowa nauczycielka wykładała mi łopatologicznie :)
Osobiście życzyłabym sobie, aby było dużo więcej takich materiałów i tak dobrze wyłożonych. Racja, nie w każdym podręczniku do gramatyki ten temat jest (w moim nie ma).
Popatrz na to z pozytywnej strony, np. znajomi są dobrzy z angielskiego i nie wiedzą, a Ty wiesz - punkt dla Ciebie. Wiedza nikomu nie zaszkodzi. Pozdrawiam :)
esterka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ta partia materiału akurat do mnie przemówiła. Natomiast w tej samej (12) lekcji jest dział "Zdania z zaprzeczeniami", gdzie należy uzupełniać zdania m.in. w czasie Present Perfect, który jest wprowadzany delikatnie w prostych zdaniach w 35 lekcji.
Dla kontrastu - "Proste zdania w Present Simple" są dopiero w 24 lekcji. To jak będąc na poziomie A1 właściwie mamy pisać wypracowania...?

To nie jest "wysoka poprzeczka", tylko kompletny bałagan we wprowadzaniu treści gramatycznych.
Ewa-Sally
esterka - To prawda z tymi czasami - patrzyłam na krzaczki w Present Perfect jak na raroga (uczę się tylko na et.). Ale co tam, ja stara baba dałam radę, to młodzi tym bardziej. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki