ZALOGUJ SIĘ

taki jeden mały problemik z wymową

zmodyfikowany: 12 miesięcy temuostatnia aktywność: 12 miesięcy temu
Podają grube i cienkie książki do nauki angielskiego, iż "an" stawiamy przed wyrazami zaczynającymi się od samogłoski natomiast "a" przed wyrazami zaczynającymi się od dźwięków spółgłosek. Czy znacie jakieś odmienne reguły? Bo że słyszę frazy wypowiadane niezgodnie z regułami to jest faktem poza dyskusją.
abmmichal
piotr.grela - Cześć Michał, mnie to zaskakiwało, że się pisze: "a university" a nie: "an university".

Są w języku angielskim, intruzywne spółgłoski. które nie zapisujemy a się je wymawia: "w", "j", "r" pomiędzy niektórymi wyrazami ale czy jest intrusywne "n"...
Jest coś takiego ale w temat muszę się zagłębić.

"j" - I agree - I (j ) agree.
"w" - np. "do it" - do(w)it
"r" - np. law and - order law(r)an'order


"the" przed spółgłoskami, zaskakuje mnie wciąż, że czasami wymawia się "the" jak: "ði" kiedy chcemy coś podkreślić.

"The(ði) President will see me in Choroszczy!" - "Spotkam się z samym Prezydentem w Choroszczy!"
Oczywiście na badaniach :-)
- 12 miesięcy temu zmieniany: 12 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Piotrze, bardzo Ci dziękuję.

Czyli powiadasz - odnoszę się ściśle do własnego pytania, iż sama potrzeba mówiącego podkreślenia noun zmienia wymowę na /vi/e. To brzmi sensownie.

Itruzywne spółgłoski - zetknąłem się z nimi. Jestem za słaby w tym temacie by referować

Dziękuję.
abmmichal
12 miesięcy temuzmieniany: 12 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.