ZALOGUJ SIĘ

Jak uzyc poprawnie causative have w czasie future perfect continuous? Czy jest to czesto spotykana konstrukcja?

rok temuostatnia aktywność: rok temu
Poprosze o jakies przykladowe zdanie. Chcialbym dowiedziec sie jak tego uzywac.
K
KonradH1986
piotr.grela - Cześć Konrad! Bardzo podobają mi się Twoje pytania.
Pierwsza myśl mi przyszła, że nie spotkałem się z tym w mowie ale może gdzieś w piśmie taka konstrukcja występuje.

Potem przypomniała mi się taka zasada, że nie tworzy się strony biernej od czasów egzotycznych: Present Perfect Continuous, Past Perfect Continuous, Future Continuous i Future Perfect Continuous.
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Zdania w czasie Future Perfect Continous mogą być zapisane w konstrukcji z Causative have. Są to rzadko występujące zdania, zwłaszcza w codziennych konwersacjach, ale istnieją i możemy z nich korzystać jeśli opowiadamy o nieukończonych zleceniach które będą wykonywane w przyszłości.

Przykładem takiego zdania może być:

By tomorrow she will have been having her car repaired for two weeks. = Jutro miną dwa tygodnie odkąd jej samochód jest naprawiany.

A konstrukcja wygląda następująco:

podmiot + will have been + having + dopełnienie + III forma czasownika
TomekK7
Pracownik eTutor
KonradH1986 - Piekne zdanie :) Dzieki za ten przyklad, ciezko gdziekolwiek znalezc cos na ten temat. Wiem, ze mozna takie cos prosciej wyrazic, ale lubie wyzwania. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.