ZALOGUJ SIĘ

Jak poprawnie przetłumaczyć: The Ghana international, 31, had spells with Premier League sides Everton, Chelsea and Newcastle.

zmodyfikowany: rok temuostatnia aktywność: rok temu
Wycinek ten pochodzi z artykułu:

https://www.bbc.com/sport/football/64687384

Mam problem z jego logicznym przetłumaczeniem i proszę o pomoc. W szczególności fragment THE GHANA INTERNATIONAL. Wklejam artykuł poniżej:

Christian Atsu found dead after Turkey earthquake

Footballer Christian Atsu has been found dead under the rubble of his home almost two weeks after the Turkey earthquake, his agent has confirmed.

The Ghana international, 31, had spells with Premier League sides Everton, Chelsea and Newcastle.

Atsu had been missing since the 6 February quake that caused the collapse of his apartment in Antakya, Hatay.

"There are no words to describe our sadness," tweeted his Turkish top-flight club Hatayspor.

"We will not forget you, Atsu. Peace be upon you, beautiful person."

In the aftermath of the quake, Hatayspor initially reported Atsu had been rescued "with injuries", but a day later that position changed.

His agent Nana Sechere, who has been in Hatay, confirmed the news on Saturday on Twitter, writing: "It is with the heaviest of hearts that I have to announce to all well wishers that sadly Christian Atsu's body was recovered this morning.

"My deepest condolences go to his family and loved ones. I would like to take this opportunity to thank everyone for their prayers and support."

Atsu joined Hatayspor in September 2022 after a season with Saudi Arabian team Al-Raed and scored the winning goal in a Super Lig match on 5 February.

He won 65 caps for Ghana and helped his country reach the 2015 Africa Cup of Nations final where they lost to Ivory Coast on penalties. Atsu was later named player of the tournament.

He joined Chelsea from Porto in 2013 and had several loan spells at clubs including Everton and Bournemouth.

An initial loan spell at Newcastle in 2016, in which he helped the team win promotion from the Championship to the Premier League, was made permanent in 2017.

"We are profoundly saddened to learn that Christian Atsu has tragically lost his life in Turkey's devastating earthquakes," Newcastle said in a tweet.

"A talented player and a special person, he will always be fondly remembered by our players, staff and supporters."

Everton said they were "deeply saddened" by the news, while Chelsea said they were "devastated".

The earthquake and aftershocks in southern Turkey and northern Syria are known to have killed more than 40,000 people.
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Teraz mi przyszło do głowy, że THE GHANA INTERNATIONAL to być może REPREZENTANT GHANY. Czy to dobry trop?
Marcin48
avayorica - Tak, dokładnie. Nawet jak spojrzysz w diki to masz tłumaczenie interneational jako 'uczestnik zawodów międzynarodowych' :) - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Avayorica, dziękuję za podpowiedź :-)
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tłumaczenie artykułu:

Christian Atsu znaleziony nieżywy po trzęsieniu ziemi w Turcji.

Piłkarz Christian Atsu został znaleziony nieżywy pod gruzami swojego domu prawie dwa tygodnie po trzęsieniu ziemi w Turcji, poinformował jego manager.

Uczestnik zawodów międzynarodowych, 31, grał dla takich zespołów Premier League jak Everton, Chelsea i Newcastle. (W tym przypadku słowo 'spell' oznacza okres czasu w którym coś było wykonywane - czyli na przykład kontrakt który miał z klubem, a 'sides' to jest odpowiednik słowa drużyna w Premier League)

Atsu był zaginiony od 6 lutego, kiedy trzęsienie spowodowało zawalenie się jego apartamentu w Antakya, Hatay.

'Nie ma słów aby wyrazić nasz smutek' umieścił we wpisie na Twitterze pierwszorzędny turecki club Hatayspor.

'Nigdy cię nie zapomnimy, Atsu. Niech pokój będzie z tobą, oddany człowieku. (nie wiem jak lepiej wyrazić beautiful person, bo to nie chodzi o to że ktoś jest piękny, tylko że jest kochający w stosunku do innych i ogólnie miły).

W następstwie trzęsienia, Hataysport początkowo zaraportował Atsu jako uratowanego z obrażeniami, ale dzień później ten stan się zmienił.

Jego manager, Nana Sechere, który był w Hatay, potwierdził wieści w sobotę na Twitterze pisząc 'Muszę ogłosić z ogromnym bólem serca wszystkim którzy dobrze życzyli Christianowi Atsu, że jego ciało zostało odnalezione tego poranka.

'Moje głębokie kondolencje dla jego rodziny i ukochanych. Chciałbym skorzystac ze sposobności aby podziękować wszystkim za ich modlitwy i wsparcie.

Atsu dołączył do Hatayspor we wrześniu 2022 po sezonie w zespole Al-Raed z Arabii Saudyjskiej, która zdobyła zwycięskiego gola w meczu Super Ligi 5 lutego.

Atsu zareprezentował Ghane 65 razy i pomógł swojemu kraju dojść do finału Pucharu Afryki w 2015 roku, który przegrali z Wybrzeżem Kości Słoniowej w karnych. Atsu został później ogłoszony piłkarzem turnieju.

Dołączył do Chelsea z Porto w 2013 roku i był w takich klubach jak Everton and Bournemouth.

Jego wstępny tymczasowy pobyt w klubie Newcastle z 2016 roku, podczas którego pomógł zespołowi awansować z Championship do Premier League, został zatwierdzony na stałe w 2017 roku.

'Jesteśmy głęboko zasmuceni dowiadując się że Christian Atsu stracił życie w tragiczny sposób w tureckich niszczycielskich trzęsieniach ziemi.' powiedziało Newcastle we wpisie na Twitterze.

'Utalentowany zawodnik i wyjątkowa osoba, zostanie z czułością zapamiętny na zawsze przez naszych zawodników, kadre i kibiców.

Everton powiedział że byli głęboko zasmuceni wieściami, podczas gdy Chelsea powiedziała że byli zdewasotwani.

Trzęsienie ziemi i wstrząsy wtórne w Torcji i północnej Syrii spowodowały śmierć ponad 40 tysięcy ludzi.
---------------------------------------------------------------
Nie jestem mistrzem ładnego, płynnego tłumaczenia, ale mniej więcej tak to brzmi :)
avayorica
Marcin48 - Dziękuję :-) Ja robię tak, że czytam po angielsku, i - jeśli wszystko rozumiem - to nie tłumaczę na polski. Natomiast napotkane fragmenty, których nie rozumiem lub nie jestem pewny, tłumaczę sobie. Jeszcze raz dziękuję :-) - rok temu
avayorica - Nie ma za co :) - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

international oznacza zawodnika "eksportowego".
Czyli takiego, który gra w innych krajach, np. Lewy, Zielu, Milik i reszta.
To by się zgadzało z tym, że grał Premier League.
darkobo
Marcin48 - Dzięki, darkobo! Razem raźniej tłumaczyć i wyjaśniać :-) - rok temu
darkobo - Spox, tyle, że w polskim chyba nie ma odpowiednika tego słowa. Przynajmniej mnie nic nie przychodzi do głowy. - rok temu
Marcin48 - Pewnie dlatego ciężko mi było zajarzyć, jakie ma znaczenie konglomerat THE GHANA INTERNATIONAL. Ale już wszystko jasne - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.