ZALOGUJ SIĘ

Jak ćwiczyć gramatykę w etutorze?

rok temuostatnia aktywność: rok temu
Jak ćwiczycie gramatykę hiszpańskiego w etutorze? Bo mi te ćwiczenia w lekcjach ani powtórki nie wystarczają. Najbardziej leżą u mnie czasy. A może macie jakieś metody? Kucie odmian mi nie wychodzi
Ismeria

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

ja np.dodaję sobie całe przykładowe zdania do powtórek, poza słówkami - pisząc to zapamiętuję składnię
Z
zlaola

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

też u mnie leży. moje pomysły:
- chcę zrobić tabelkę "ściągę" tylko z czasami i nieregularnymi czasownikami - pisanie mi dużo pomaga
- tak jak wyżej, dodaję całe zdania do powtórek
- dopisuję w zeszycie własne zdania - opowieści o sobie, najbliższych. coś co personalnie dotyczy mojego życia szybciej zapamiętuję
- opowiadam sobie w myślach np. dzisiaj co już zrobiłam, co będę robić w weekend, co kot robi w tej chwili
- szukam zależności i logiki między odmienionymi nieregularnymi czasownikami, np. Preterito Indefinido zamiast uczyć się na pamięć "poder - móc -> pude, pudiste, pudo" i ten sam zestaw do wykucia dla "querer, saber, venir", to tłumaczę sobie, że wystarczy zapamiętać, że poder to "pud-", querer to "quis-" i tylko w zależności od osoby doklejam końcówki "-e, -iste, -o"
P
piekarska95
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.