ZALOGUJ SIĘ

tłumaczenie-ang B1-dział Operacja

zmodyfikowany: rok temu
edit: W poleceniu pojawia się "Wiadomości nie są mi przekazywane" a w tłumaczeniu pojawia się forma "isn't being shared" bo odnosi się do "the news ".
pytanie: czy to błąd tłumaczenia czy"the news " nie jest określeniem dla pojedynczej wiadomości i powinno traktować się jak w języku polskim jak liczbę mnogą?
S
Sawaza
piotr.grela - Pomimo występowania końcówki "s" - w języku angielskim,
"news" występuje tylko w liczbie pojedyńczej (rzeczownik niepoliczalny).

Mnie zawsze dziwi i zadziwia, że pieniądze są niepoliczalne.
Moja żona zawsze wie ile mam pieniędzy...

"the" - jest jak gdyby podkreśla, że to o te wiadomości chodzi...

Im dłużej "obcujemy" z językiem angielskim, to więcej się osłuchujemy, oczytujemy tym językiem i nawet nie znając reguł gramatycznych i wiemy co jest w porządku a co nie.

Choć nie zawsze tak jest, pierwszy raz słysząc, "he don't", "she don't", wprawiło mnie to w osłupienie. A przecież to znaczy to samo co: "he doesn't", "she doesn't".
- rok temu zmieniany: rok temu
darkobo - ["the" - jest jak gdyby podkreśla, że to o te wiadomości chodzi... ]

A może jeszcze bardziej podkreśla że o wiadomość chodzi, dlatego liczba pojedyncza....

@Sawaza - chyba masz literówkę, powinno być "being"
- rok temu zmieniany: rok temu
londynwarszawianka - W Diki jest notatka dotyczaca ‘news’, wiadomosci, ktore w angielskim sa zawsze z czasownikiem w liczbie pojedynczej.
Zdanie:
The news is great, you’ve just received your promotion in the office.
Literowka: being.
- rok temu
piotr.grela - "The news are..." - jest częstym błędem ale jak błąd będzie jeszcze częściej używany, to stanie się normą językową
https://youglish.com/pronounce/The%20news%20are/english?

Ale jakbyś powiedział: "The news are..." nikt Ci głowy nie urwie. Wydaje mi się, nawet jakbyś napisał w esseju, pracy na studiach, też żaden egzaminator Ci nie zwróci Ci uwagi.

Z mojego doświadczenia wynika, że egzaminatorzy np. w UK bardziej sprawiają czy praca nie jest plagiatem niż sprawdzają błędy...
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.