ZALOGUJ SIĘ

Czas jaki potrzeba do ukończenia wszystkich lekcji z rozdziału B1

rok temuostatnia aktywność: rok temu
W jakim czasie/ ile powinno mi zająć, skończenie całego działu B1?
z testów zawsze wychodzi mi że jestem na B1 ale w ogóle tego jakoś nie czuję. Jestem już na 7 lekcji a trochę się schodzi co widzę :/.

I czy każdy dział to tyle samo czasu, gdzie zwiększa się poziom zaawansowania. Pewnie nie, tego też chciałbym się dowiedzieć. pozdrawiam
WalczeZaNarnie
adrianna.wu - W jednym temacie są 3-4 lekcje, a jedna może zając około 10-15 min. Jednak proces nauki jest bardzo indywidualny i jeden użytkownik może spędzić mniej lub więcej czasu, więc trudno jest nam jednoznacznie określić ile dokładnie zajmie wykonanie wszystkich lekcji na poziomie B1 (lekcji łącznie około 150). - rok temu zmieniany: rok temu
piotr.grela - Jaki to ma cel? Ścigasz się z kimś? Na poziomie B1 to oprócz kursu trzeba już powoli czytać, pisać, rozumieć ze słuchu i mówić po angielsku.
Etutor jest doskonałym narzędziem, szkieletem w budynku Twojej akademii języka angielskiego. Ale do tego budynku, wieżowca, potrzebne są okna, instalacje, ściany działowe i niezliczona ilość paździerzu...

Poziom B1 to już jest poziom matury podstawowej. W Wielkiej Brytanii taki poziom trzeba mieć aby uzyskać obywatelstwo.
Na solidne zdobycie poziomu B1 potrzeba paru lat...
Ale po każdym dniu nauki, będziesz coraz wyżej i Twój poziom kompetencji językowych będzie coraz lepszy.
- rok temu zmieniany: rok temu
londynwarszawianka - To jest dobre podsumowanie tego watku.

Trzeba odpowiedziec sobie na pytanie: czy chodzi o szybkie przerobienie lekcji z danego poziomu, czy o bieglosc jezykowa tzn. mowienie i pisanie po angielsku.
- rok temu zmieniany: rok temu
WalczeZaNarnie - Nie chodzi o wyścig, co do matury to z angielskiego mam już za sobą. - rok temu
piotr.grela - Dodawaj do powtórek na Etutorze, słówka i zwroty z książek, artykułów, filmów, seriali, piosenek, kursów zawodowych, hobbystycznych a Twój angielski będzie coraz lepszy. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Na Twoje pytanie nie ma jednej, prostej odpowiedzi. To wszystko zależy.

Od strony czysto matematycznej można to prosto policzyć - poziom B1 to 152 lekcje. Jeżeli będziesz robić 1 lekcję każdego dnia, to potrzebujesz na to 152 dni, czyli około 5 miesięcy. Inna kwestia to taka, czy przerabianie każdej lekcji tylko 1 raz jest wystarczające (dla mnie nie, po jakimś czasie muszę wrócić, żeby powtórzyć/utrwalić wiedzę).

Nie jestem pewna, czy dobrze rozumiem Twoje drugie pytanie. Pytasz, czy na każdy dział/poziom potrzeba tyle samo czasu? Tak i nie. Każdy poziom to około 150 lekcji (pomiędzy 148 a 155; liczyłam , bo prowadzę swój monitoring progresu w Excelu). Teoretycznie więc powinny one zająć tyle samo czasu. Teoretycznie, bo im trudniejszy temat, im więcej wysiłku musisz włożyć w przyswojenie, tym więcej czasu Ci to zajmuje. Poza tym lekcje są krótsze i dłuższe - są takie, które ja jestem w stanie przerobić w ciągu 10 minut, a są takie, na które potrzebuję pół godziny.
dhuode

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja też uważam, że nie ma co się fiksować na czasie przerobienia konkretnego kursu. Bardziej w jakość powinno się tu iść. :) Zresztą, jak mawiają komandosi z SEALs: "slow is smooth, smooth is fast". Coś w tym jest. :-) W każdym razie, powodzenia!
dominik_wolowik
piotr.grela - Dominik piękne powiedzenie. Mam znajomego Turka co prowadzi bar śniadaniowy, patrząc z boku, wydaje się, że pracuje on powoli ale z realizacja zamówienia nie trzeba u niego długo czekać. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dziękuje wszystkim za poświęcony czas w udzielaniu odpowiedzi.
Wyciągnę z tego lekcję.

pozdrawiam
WalczeZaNarnie

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.