ZALOGUJ SIĘ

W 20 słowach. Ciekawa technika nauki języka

rok temuostatnia aktywność: rok temu
Dzięki tej technice rozwiniesz nie tylko umiejętność pisania, ale i czytania ze zrozumieniem. Przeczytany tekst streszczasz w ok. 80 słowach. Następnie przerabiasz pierwsze streszczenie, starając się zmieścić zawarte w nim informacje w ok. 40 słowach. Na koniec przygotowujesz jeszcze krótsze streszczenie – na ok. 20 słów.

Opracowywanie coraz krótszych streszczeń sprawia, że po pewnym czasie z łatwością będziesz znajdować słowa klucze w każdym tekście. Ta technika wpłynie również pozytywnie na twoją zdolność koncentracji.

1. Wybierz tekst.

2. Przeczytaj go dokładnie i streść najważniejsze informacje w ok. 80 słowach.

3. Następnie przerób swoje streszczenie tak, by składało się z 40 słów

4. Z 40 słów zejdź do 20. Pamiętaj, żeby twoje streszczenie wciąż zawierało najważniejsze informacje.

Technika “W 20 słowach”:
-jest dobra dla wzrokowców
-rozwija inteligencję werbalną
-rozwija inteligencję matematyczno – logiczną
-rozwija inteligencję praktyczną
-poprawia elastyczność myslenia
-uczy, jak w krótkim czasie znaleźć najważniejsze informacje
-rozwija umiejętność czytania ze zrozumieniem
-rozwija umiejętność czytania tekstów

Źródło: JAK SZYBKO OPANOWAĆ JĘZYK OBCY, WYDAWNICTWO SAMO SEDNO, Anna Szyszkowska-Butryn
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Jeśli ktoś z Użytkowników spróbuje tej metody, proszę o informację zwrotną - wrażenia i postępy w nauce.

Ja jeszcze nie przerobiłem tekstu tym sposobem, ale opis "W 20 SŁOWACH" jest tak ciekawy, że chciałem się podzielić z Wami tym znaleziskiem :-)
Marcin48
piotr.grela - Super ćwiczenie Marcin.
Ważne jest aby szanować odbiorcę wiadomości i jego/jej czas.
W szkole średniej miałem taki przedmiot jak technika pracy biurowej i byłem uczony aby już w nagłówku wiadomości napisać o co nam chodzi, np. "Prośba o refundację czopków glicerynowych".

Generalnie jeżeli chodzi o wiadomości to zawsze KISS,Keep It Short & Simple.
- rok temu zmieniany: rok temu
Marcin48 - Fajnie, Piotrze, że podoba Ci się ta metoda :-) Staram się dobierać takie ciekawostki, żeby w miarę możliwości Forumowicze mieli z czego wybierać :-)

WESOŁYCH ŚWIĄT
- rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki