ZALOGUJ SIĘ

Ile słówek angielskich znacie?

zmodyfikowany: rok temuostatnia aktywność: rok temu
Znalazłem fajną stronkę, gdzie można sprawdzić swój zasób słownictwa.

https://preply.com/en/learn/english/test-your-vocab

Wyszło mi, że znam 11 000 słówek :-)

A najfajniejsze jest to, że z eTutor dalej poszerzam zakres słownictwa i wkrótce może być jeszcze lepiej.

Podzielicie się Swoimi wynikam?
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

To całkiem bardzo dobry rezultat, poziom advanced...

Ale słówka to tylko połowa sukcesu.
Całe piękno języka jest w milionach kolokacji, idiomów, czasowników frazowych...
piotr.grela
Marcin48 - Masz rację Piotrze. Trzeba uczyć się całościowo. - rok temu
Marcin48 - Kiedyś miałem problem z czytaniem tekstów po angielsku, ale nadrobiłem zaległości przez systematyczne czytanie. Tak jest i z innymi aspektami języka - najlepiej uwzględniać wszystkie aktywności językowe i uczyć się całościowo. - rok temu
piotr.grela - Napewno tych słowek znasz 2,3, 5 razy więcej niż wynika z tego testu.
Ten test jest tylko zabawą.
Większość słówek z drugiej części testu się nie używa i ich znajomość jest zbędna...
Mi wyszło 30.400, kiedyś miałem 34.000 czyli zapominam na starość :-)

I są dwie znajomości słówek czynna i bierna.
Ta czynna w mówieniu, jest u mnie o wiele słabsza od biernej.
Potrafię zrozumieć prawie każdy tekst czy film ale już tak dobrze i pięknie nie mówię jak moja córka...
- rok temu zmieniany: rok temu
Marcin48 - W każdym razie gratuluję 30 400 słówek :-) To lepszy wynik niż mój - rok temu
piotr.grela - 10 lat na Etutorze, robi swoje - ryje berecik :-) - rok temu
londynwarszawianka - Tutaj faktycznie trzeba rozroznic znajomosc slowek bierna & aktywna.
Wiem, co dane slowko znaczy, ale czy umiem zastosowac je w kontekscie? To jest pytanie do kazdego eTurowicza:)
- rok temu
Marcin48 - Według mnie przy przejściu z biernej do aktywnej znajomości kluczowy jest czas nauki i wielokrotne powtarzanie, aż do opanowania pamięciowego, ważnych treści, które chcemy komunikować. Co myślisz londynwarszawianka? A i przy tym i tak większość znanego słownictwa pozostanie w sferze biernej - to naturalne. - rok temu
Marcin48 - Z ogromnej ilości materiału, który znamy biernie (np rozumiemy, gdy słuchamy), wynikają ograniczone zdolności do aktywnego użycia języka (mówienie, pisanie). Taki tok myślenia był przedstawiony w artykule Leona Leszka Szkutnika (dawno temu). Artykuł ten jest w archiwum Wiedzy i Życia. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Marcin48
londynwarszawianka - Bardzo ciekawy artykul Pana Leona Szkutnika na temat nauki jezyka.
Dziekujemy za link :)
- rok temu
Marcin48 - Tak sobie myślę, że trzeba wspierać polskich naukowców-językoznawców. Również dlatego, że znają specyfikę języka polskiego i wiedzą, jakie trudności napotykają Polacy w trakcie nauki obcego języka. I też dlatego, żeby mogli dalej się rozwijać i pisać wartościowe książki językowe. Leon Leszek Szkutnik to nasz człowiek :-) - rok temu
piotr.grela - Dzięki Marcin za ten artykuł, bardzo ciekawy i na poziomie jak u Pana Leona Leszka Szutnika. To jego książki zaszczepiły mi miłość do języka angielskiego. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.