ZALOGUJ SIĘ

Błąd w nagraniu czy w odpowiedziach?

12 lat temu
"Not only did Kate apologise to Sophie, she also apologised to Leon." -> Tak to słychać w nagraniu
Ex.2 question 5: "Kate was not above apologising to Leon - To jest zaznaczone jako TRUE, ale w świetle powyższego zdania nie powinno być przypadkiem FALSE poprawną odp?

Ex.2 question 4: "The news that Leon kissed Kate has left Adam unimpressed." -> Nie wysłyszaam dokładnej odpowiedzi czy nawet wskazówki do tego pytania. Jednak pomyślałam ze skoro Adam stosuje tyle EMPHASIS opisując o co Sarah się kłóciła z siostrą - czyli o pocałunek - dla mnie to wskazówka że jednak Adam nie przeszedł nad tym do porządku dziennego, czyli poprawne chyba powinno być FALSE a nie TRUE jak wsakazuje serwis? :)
danane

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

szkoda więc że zgłoszenie błędu nie zadziałało...
danane

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam,

niestety odpowiedź użytkownika sjadasz jest nieprawidłowa.

Odnośnie punktu 1
"Not only did Kate apologise to Sophie, she also apologised to Leon." -> Tak to słychać w nagraniu
Ex.2 question 5: "Kate was not above apologising to Leon - To jest zaznaczone jako TRUE, ale w świetle powyższego zdania nie powinno być przypadkiem FALSE poprawną odp?

Zdanie w ćwiczeniu jest prawdziwe, [not be above doing sth] oznacza, że ktoś nie jest ponad to, czyli nie ma przeciwwskazań / zahamowań, żeby coś zrobić.
Czyli Kate nie była ponad to, żeby przeprosić Leona to prawda. = Ponieważ jak słychać w nagraniu: Nie tylko Kate przeprosiła Sophie, ale przeprosiła też Leona.

Odnośnie punktu 2
Ex.2 question 4: "The news that Leon kissed Kate has left Adam unimpressed." -> Nie wysłyszaam dokładnej odpowiedzi czy nawet wskazówki do tego pytania. Jednak pomyślałam ze skoro Adam stosuje tyle EMPHASIS opisując o co Sarah się kłóciła z siostrą - czyli o pocałunek - dla mnie to wskazówka że jednak Adam nie przeszedł nad tym do porządku dziennego, czyli poprawne chyba powinno być FALSE a nie TRUE jak wsakazuje serwis? :)

Ponownie True jest dobrą odpowiedzią. To Sara mocno zareagowała na słowa Adama. Adam, jako opowiadający tę historię, zachowuje spokój. Dla niego nie jest to [news], ponieważ on o tym wie.
Dodatkowo, dla niego najważniejsze było to, że siostry pokłóciły się o Leona. Nie zaś to, że Leon został przez Kate pocałowany.

Pozdrawiam,
Agnieszka
A
agazerka
danane - Ok, dziekuje za wyjaśnienie :)
Muszę przyznać że to pierwsze wyrazenie zrozumialam trochę inaczej - Kate wasn't above apoligising to Leon - jako: Kate powyżej (w powyższym nagraniu) nie przepraszała Leona. :)
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki