ZALOGUJ SIĘ

Jak uczyć się z etutor? Podzielcie się swoimi metodami.

rok temuostatnia aktywność: rok temu
Słuchajcie w jaki sposób uczycie się z etutor? Jest jakiś model? Czy każdy sam kombinuje?
A
AnnZeta123
Marcin48 - Zawsze warto dłużej pospać, bo wyuczony materiał sie porządkuje w głowie w trakcie snu. A za naukę nalepiej się brać rano i/lub wieczorem. - rok temu
piotr.grela - Codziennie 2-3 razy dziennie po 10-15, czyli minimum 20 minut dziennie samego Etutora.

Poza tym gdzie tylko mogę oglądam vlogi, seriale po angielsku lub słucham podcastow.

Na sedesie, w kuchni, garażu, na rowerze, w pociągu, w samolocie, robię to wszędzie...

Jurek czy Ty robisz to na działce? Nie teraz bo można sobie tyłek odmrozić...
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Ja mam generalną zasadę, że napotkane zdania, które są już w systemie powtórek (czy to same zdania, czy to słówko+zdanie) kilkakrotnie powtarzam za lektorem lub równocześnie z lektorem. Tyle razy, ile razy wystarczy, żeby potem powiedzieć je trzykrotnie z pamięci. Tak robię zawsze, gdy spotykam w systemie powtórek jakieś zdanie. Poza tym staram się dużo korzystać z gier językowych: dyktowanie zdań (spisywanie podyktowanych zdań) oraz pisanie słówek ze słuchu i ilustracji.
Obserwuję innych ludzi i widzę, że raczej każdy ma swoje sposoby na naukę. Trzeba próbować, co będzie skuteczne.
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja np. uczę się z etutorem równocześnie robiąc zwykłe, papierowe fiszki z nowych słówek których nie znałam (może być zwykły zeszyt, cokolwiek, ale chodzi o fakt zapytania ręcznie takiego słowa bo wtedy lepiej się to zapamiętuje), daje mi to też tyle, że nowe słówka powtarzam i w powtórkach etutorowych i samej sobie, według własnego rozkładu. Do powtórek dodaje też jedynie takie zdania przy których występuje prawdopodobieństwo że ich kiedyś użyje. jeżeli jakieś zdanie jest na tyle proste że kilkakrotnie zapisałam je dobrze to je usuwam, bo to jednak zajmuje trochę czasu ;) Dodatkowo jeśli w dodanym zdaniu jest jakieś słowo, którego nie znam to również je dodaje. Oprócz tego poznane zasady językowe czy gramatyczne zapisuje w zeszycie żeby zawsze móc do nich łatwo wrócić bez szukania w której to było lekcji ;)
A
Allys
Marcin48 - Allys, widzę, że masz niezłą samodyscyplinę w nauce. To dobrze, warto się trzymać ustalonych metod nauki :-) - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Super podpowiedzi! Dziękuje:)
A
AnnZeta123

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.