ZALOGUJ SIĘ

Reduction in common phrases AmE

zmodyfikowany: 2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Reduction in common phrases AmE
https://youtu.be/mzTo3B5AOyE
Davinna Artibey

Załapaliście co ta dziewczyna mówi w tych 3 klipach.
Ja nie za bardzo, może moje ucho, jedno mam sprawne wytrenowane jest to BrE akcentu....
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Piotrze, oto jest pytanie? Z czego się uczyć słyszenia angielskiego, z Twoich tekstów 3 klipów, czy z opowiadania o Bewitched Samantha, and o jej zakochanym w niej mężu Darrenie. W jedny i drugim przypadku spotykamy te same problemy.

Twoie klipy są o kilka pięter trudniejsze, dla mnie są niesympatyczne. Moja bajka dla dzieci i dorosłych jest bardzo sympatyczna. Czy Twoje klipy są sympatyczne dla innych słuchaczy?

Słuchanie których tekstów będzie dla mnie, LW, innych Pań i Panów uczących się w szkole e-Tutor. Pl bardziej użyteczne? Piotrze, nie wiem. Z obu rodzajów tekstów można, i trzeba się uczyć słuchania. Jednak pozostaje niezwykle istotny problem proporcji, oraz wyboru czego chcę i potrzebuję się nauczyć?
abmmichal
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
piotr.grela - Michał aby się nauczyć angielskiego musimy wyjść ze swojej "comfort zone"...

Ludzie tak mówią na codzień, to my się musimy dostosować do nich a nie oni do nas.

Zrozumienie tych redukcji w języku mówionym pomaga w zrozumieniu podcastów, współczesnych filmów i seriali a zwłaszcza piosenek.

Te klipy są troszeczkę trudniejsze ale jak załapiemy o co chodzi to potem: "Bob's your uncle"...
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.