ZALOGUJ SIĘ

Powtórki z gramatyki / nowych konstrukcji

2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Podczas lekcji przerabia się nowy materiał - zarówno słówka jak i nowe konstrukcje / gramatykę. Zależy mi na tym, by też móc wracać w powtórkach do tych ostatnich, by sobie je utrwalić, a obawiam się, że jak samemu nie będę wracał do już przerobionych lekcji, to nie mam co liczyć na to, że portal mi o nich przypomni, czy jestem w błędzie?
L
lkrzywonos
piotr.grela - Przy przerabianiu lekcji dodaje się do powtórek zdania, które zawierają gramatykę i konstrukcję. Moim zdaniem warto wracać do lekcji z poziomów B1, B2, tak często jak tylko jest to możliwe bo jest tam sporo trudnych zagadnień. - 2 lata temu
Esency93 - Niestety system samych lekcji gramatycznych nie podrzuci. Tak jak wspomniał piotr, warto dodawać do powtórek zdania z lekcji gramatycznych, by w ten sposób utrwalać zasady. W sekcji lekcje, po prawej stronie u góry, koło "kontynuuj naukę" są trzy kropki i w nich można wybrać "Strony lekcji według typu" i tam do wyboru jest opcja "notatka gramatyczna". W ten sposób można wracać do konkretnych zagadnień gramatycznych, bez przeklikiwania się przez wszystkie lekcje :) - 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

A czy jeśli słówko jest w powtórkach, a ja po poprawnym wpisaniu wybiorę opcję '2' lub '3' to to słówko już nigdy nie wróci w powtórkach? Niby raz się nauczyłem, ale fajnie byłoby to sobie kiedyś przypomnieć, a póki co, to widzę jedynie opcje wybierać zawsze "źle", bo inaczej słówko już wylatuje z powtórek.
G
guffic

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli wybierzesz opcję"2" to słówko i tak dosyć szybko powróci. Jeśli "3" to też powróci - ale dużo rzadziej.
F
Foxymf
guffic - Tak bym się spodziewał, że to tak powinno działać. Dodałem powiedzmy 20 słówek. Nauczyłem się ich. Dodałem kolejne 20 słówek. Też się nauczyłem. Teraz w powtórkach jest pusto... te słówka kiedyś się pojawią?
Jak dla mnie, to że raz pamiętałem słówko nie oznacza, że będę je pamiętać następnego dnia.
- 2 lata temu
darkobo - Jak wejdziesz w "Twoje postępy" to w "Statystyki" masz, zaraz na samej górze, "Elementy dodane do powtórek" i niżej link "Lista elementów dodanych do powtórek" - https://www.etutor.pl/words/elements-in-repetitions/all
Przy poszczególnych elementach masz:
Liczba powtórek:
Dodany do nauki:
Ostatnia powtórka:
Następna powtórka:

Masz bardzo mało elementów dodanych do powtórek, stąd przestały Ci się pojawiać.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
guffic - ok, dzięki za odpowiedź.
Będę monitorować działanie.
A powtórek mam mało, bo dopiero kilka dni temu dołączyłem do etutora.
- 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.