ZALOGUJ SIĘ

Samoocena przy robieniu powtorek

2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Mam pytanie czy w momencie powtarzania słówek czy zdań, jeżeli odpowiadamy za pierwszym razem błędnie a za drugim razem już pamiętamy co to było to czy w tej drugiej iteracji powinno się wybrać opcje że się umie dana część materiału czy tmoze raczej powinno się wybrać środków odpowiedź oceny wyniku że nie do końca? Jakie jest wasze przyzwyczajenie i najodpowiedniejsze metoda waszym zdaniem?
M
Matsu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Jeśli już pewnie podaję poprawną odpowiedź to zaznaczam "świetnie", a gdy odpowiadam dobrze, ale jeszcze z wahaniem to "młócę" słówko nadal.
Mishka81

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wydaje mi się, że dla algorytmu, który ustawia częstotliwość powtórek, znaczenie ma tylko pierwsza odpowiedź.
Przy ponownym powtarzaniu danego elementu w ramach jednego cyklu powtórek ogólnie kieruję się taką samą zasadą, jak przy pierwszym - dobrze pamiętam, czyli nie muszę zastanawiać się nad odpowiedzią - 3, jeśli musiałem się dłuższą chwilę zastanowić, aby sobie przypomnieć - 2 (oczywiście przy założeniu, że przypomniałem sobie poprawną odpowiedź :) :) :) ).
darkobo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja jeśli nie znam słówka odpowiadam 1 (źle) i przy kolejnej powtórce tego samego dnia 2 (słabo) bo przecież nie pamiętałem tego słówka czy zwrotu, dopiero przy kolejnej powtórce zaznaczam 3 (świetnie) jeśli bez zawahania podałem właściwą odpowiedź.
Tutaj musieliby się wypowiedzieć twórcy algorytmu powtórek, ale wydaje mi się, że różnica pomiędzy słabo a świetnie powinna być uwzględniona przy wyznaczeniu daty kolejnej powtórki.
G
gebi

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dla mnie "świetnie" oznacza, że nawet nie zastanawiam się nad danym słówkiem/zwrotem. "Średnio" wtedy, kiedy muszę "pomyśleć", albo w przypadku dłuższego zwrotu, gdzie istotna część mojej odpowiedzi nie jest poprawna.
F
Foxymf

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.