ZALOGUJ SIĘ

Zapamietywanie slowek i rozmowek

2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Dzień dobry !Czy ktoś ma jakiś patent na zapamiętywanie słówek ?Mam wrażenie że moja nauka stanęła w miejscu
B
Brados1978
Majon115 - Systematyczność w nauce to podstawa. Jeśli masz okazję trenować na żywo to jak najczęściej to rób. Pomimo błędów i zapominania nie należy się załamywać.
Można stosować na słówka "żółte karteczki" po 1 słowie z tłumaczeniem.
Poza tym jak lubisz muzykę to tłumaczenie piosenki artysty i śpiew pod prysznicem. Polecam
Jeszcze filmy. może z początku nie zrozumiesz ale warto jakieś znane tobie z lektorem a potem bez dla porównania
Powodzenia
- 2 lata temu
Brados1978 - Dziękuje 🙂 - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Po pierwsze - powtarzać , powtarzać i jeszcze raz powtarzać...
Po drugie - ja często staram się kojarzyć pewne słowa, zwroty z czymkolwiek innym (każdy prawdopodobnie będzie miał inny zbiór "skojarzeń".
Po trzecie - jeśli dane słowa są dla mnie trudne do zapamiętania - odpalam stronę https://youglish.com i słucham kiedy one są stosowane, w jakich zdaniach/wyrażeniach. To mi akurat bardzo pomaga w zapamiętywaniu.
A ostatnie - najważniejsze: każdy ma w swojej nauce trudne momenty, okresy zwątpienia - trzeba przez nie przejść , dać sobie czasami trochę mniejsze obciążenia i kontynuować później z nową energią.
Powodzenia!!!
F
Foxymf
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
Brados1978 - Dziekuje 🙂 - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.