ZALOGUJ SIĘ

Jak odróżnić stosowanie przedimków in i at??

12 lat temu
Czy jest jakaś prosta kojarząca się metoda ułatwiająca
zapamiętanie użycia tych dwóch przedimków?. Skoro in używa się najczęściej przy zamkniętej przestrzeni to sklep według mnie do nich należy;-). Więc czemu at the grocer's???
A
asia.s
absolwentka - Ja się uczę na pamięć. Szukałam metod, reguł itd. Nic z tego, bo gdy tylko myślisz, że znalazłeś coś, co może pomóc w zapamiętaniu to trafiasz na coś odbiegającego od tego i klapa. Zatem (przynajmniej dla mnie) nie pozostało nic prócz zapamiętania na tzw. "blachę";p;) Pozdrawiam! - 12 lat temu
endriuus - Ja także wkuwam pamięciowo :o) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Sama mam z tym problem więc podłączę się pod to pytanie :)
gosiats

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeżeli chodzi o przyimki ,,in i at" w tym zdaniu, to oba są poprawne ale jest między nimi różnica znaczeniowa. Podam przykładowe zdania dla wyjaśnienia sytuacji. Np:

Peter is in a meeting - zdanie to sugeruje, że spotkanie odbywa się w tym samym budynku, lokalu, biurze, w którym znajduje się osoba mówiąca.

Peter is at a meeting- sugeruje, że ma ono miejsce gdzie indziej.

W przypadku budynków stosujemy zarówno przyimek ,,at" jak i ,,in", jednak ,,at" jest zazwyczaj stosowane, kiedy mówimy o instytucji, a nie o konkretnej budowli czy pomieszczeniu.

Jack works at the post office -

ale

Jack was waiting for me in the post office.

Podając nazwę ulicy z numerem lokalu stosujemy przyimek ,,at", natomiast, gdy nie podajemy numeru, stosujemy ,,on":

at 123 Main street
on Main Street - tak przy okazji.

Jest to temat tak szeroki, że ja kupiłem książkę o przyimkach, która ma ponad 100 stron ta ten temat. Wielu zasad musisz się uczyć na pamięć. Pozdrawiam.
slawek4
ilosoczek - fAJNE WYTŁUMACZENIE:)dzięki - 12 lat temu
slawek4 - Dzięki. Bardzo szeroki temat. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję za odpowiedzi!:-). Zagadnienie jest faktycznie obszerne
a mogłoby się wydawać, że przedimki to nic wielkiego, a jednak...
Pozostaje mi więc dalej wkuwanie zasad na blachę;-)

Pozdrawiam
A
asia.s
askawska - Asia.s, ja w kwestii formalnej:
Przedimki to jednak nie to samo, co przyimki... :)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
TopMan - W kwestii formalnej oczywiscie masz racje ()^.^() - 12 lat temu
asia.s - Oj tam oj tam:-).Na szczęście nikt nie zaczął tłumaczyć zasad stosowania the/a/an:D
Pozdrawiam
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.