ZALOGUJ SIĘ

Jaka jest różnica między "a lot of" a "lots of"?

12 lat temu
eliza.adamowicz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Nie ma róznicy. Obie formy sa nieformalne. Chociaz lots of jest chyba bardziej nieformalne ;) Stosujemy je mowiac o rzeczownikach policzalnych i niepoliczalnych, wiec wlasciwie mozna uzywac zamiennie.
renata85
eliza.adamowicz - Dziękuję:) - 12 lat temu
violino - Z tego co ja wyczytałam, oba są bardziej nieformalne.
Ale poza tym wszystko się zgadza:)
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

LOTS OF = A LOT OF = PLENTY OF = POLICZALNE I NIEPOLICZALNE, GŁÓWNIE W TWIERDZENIACH

Nie ma różnicy w stosowaniu pomiędzy nimi. Wszystkie trzy użyjemy zarówno w stosunku do rzeczowników policzalnych w liczbie mnogiej jak i niepoliczalnych w zdaniach twierdzących ale równie dobrze(czasami) można ich używać w pytaniach oraz przeczeniach. trzeba zapamiętać też że posługując się tymi zwrotami używamy języka nieformalnego. Jeśli używamy języka formalnego użyjemy wtedy : much do rzeczowników niepoliczalnych oraz many do rzeczowników policzalnych zarówno w pytaniach , przeczeniach jak i twierdzeniach. Choć zazwyczaj są używane w przeczeniach i pytaniach- to ich główne zadanie. Można jeszcze zapamietac że: "lots of" brzmi mniej formalnie(nawet w nieformalnym języku) niż "a lot of" czy "plenty of".
Polecam zerknięcie do lekcji 30 gdzie w miarę krótko i jasno zostało to wyjaśnione.
E
efogt
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Korzystałam z forum angielskiego i innych stron w internecie.
napotkałam tam całkowicie sprzeczne ze sobą informacje.
Będę staranniej weryfikować bo jak widać nie wszystkie zamieszczane informacje są poprawne.
Najważniejsze,że eliza.adamowicz zrozumiała i wie w czym rzecz:):)
spirulinka
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
violino - Niemniej wielkie dzięki za skasowanie odpowiedzi z komentarzami.

Nie po to dłubię w swoim materiałach i je sprawdzam i przytaczam, żeby nikt potem nie mógł na tym skorzystać.

Bardzo mi się ta maniera nie podoba.

- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki