ZALOGUJ SIĘ

Kariera zawodowa języki obce vs studia.

2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Witam wszystkich. Chcę rozwinąć swoją karierę zawodową. Aktualnie pracuję w fabryce i nie zamierzam do końca życia tak robić. Ostatnio mam dylemat co będzie lepsze dla mojej kariery zawodowej: nauka załóżmy dwóch języków aktualnie uczę się angielskiego do tego bym dodał niemiecki czy raczej studia. Jak coś to studiowałbym psychologię bo tylko to mnie interesuje. Podczas studiów nie odpuściłbym zupełnie nauki angola, aczkolwiek nie katowałbym go tak mocno. Wiadomo z braku czasu.
W którym wariancie łatwiej będzie znaleźć dobrą pracę według was?
Co jest bardziej cenne dla pracodawców?
Pozdrawiam serdecznie :).
B
Bochu1995
piotr.grela - Nie wiem czy w Polsce jest zapotrzebowanie na psychologów ale w Wielkiej Brytanii jest duże na wszelkiego rodzaju doradców. Tutaj ludzie lubią doradzać, debatować a mało pracować.

Może własna firma współpraca z Chińczykami, Hindusami.
Mam znajomego co zleca pracę Azjatom [treść ukryta przez administratora]. Do tego potrzebny jest angielski. Aby dzisiaj zarobić trzeba być niezwykle inteligentnym i myśleć "outside-the-box". Aby nie płacić ZUSu w Polsce to najlepiej założyć spółkę komandytowo-akcyjną.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Jeśli myślisz o psychologii, to z 7 lat ci to zajmie, 5 lat magisterka i przynajmniej 2 jakiś konkretny kurs. Poczytaj jak to wygląda w praktyce, trochę ludzi sobie inaczej psychologie wyobrażają, na przykład nie wiedzą, że trzeba ogarnąć podstawy statystyki.
B
budyn1211
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
J.Ewa - Jest tak jak mówi @budyn1211. Ludzie dużo sobie wyobrażają o psychologii, a nie sprawdzają na czym te studia polegają. Te dodatkowe kursy, które umożliwiają pracę w konkretnych specjalizacjach często też nie należą do tanich. Studia psychologiczne (o ile się to nie zmieniło) są w Polsce studiami jednolitymi magisterskimi, czyli dyplom otrzymujesz dopiero po 5 latach. Jeżeli nie jesteś pewien, co konkretnie chciałbyś robić po studiach i nie wiesz jakie są w zasadzie możliwości to może się okazać, że zmarnujesz tylko swój czas. - 2 lata temu
budyn1211 - Można pójść tylko na licencjat, ale po samym licencjacie prawie nic nie można robić, chociaż jak ktoś chce to jakieś podyplomowe rzeczy niekoniecznie związane z psychologią gdzieś wykopie.
W każdym razie jeśli ktoś zdecyduje się na licencjat, to potem może mieć problem ze znalezieniem studiów drugiego stopnia, bo faktycznie większość uczelni ma tylko jednolite pięcioletnie.
- 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.