ZALOGUJ SIĘ

zapytanie o wprowadzenie języka rosyjskiego na platformę eTutor

2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
witam, czy cos sie ruszyło w sprawie wprowadzenia na platforme jezyka rosyjskiego? znalazlam watki sprzed 3 lat.
K
kasiagrobelak
piotr.grela - Wydaje mi się aby było zbyt mało chętnych na taki kurs. Portal Supermemo miał chyba rosyjski. Jest jeszcze innym polski portal z space repetitions, którego nazwy nie pamiętam.

Ciekaw jestem czy działa dodatek do aplikacji Chrome Netflix aby oglądać filmy po rosyjsku? Nauka rosyjskiego i czeskiego zawsze była dla mnie przyjemnością a nauka angielskiego obowiazkiem.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
abmmichal - piotrze, podziwiam Ciebie.

Rosyjski jest bardzo pięknym językiem, jednak w gruncie rzeczy był to dla mnie, jest narzędziem rusyfikacji.

Dzisiaj Imperium prowadzi z Polakami wojnę. Rozmiar 5 kolumny aż przeraża. Wojna spowodowała ujawnienie się niemieckiej i rosyjskiej agentury.

Myślmy co możemy dla Polski uczynić. A możemy... Fundamentalna jest wola walki, i rozum w walce z wrogiem. Dziś niestety inter rex zaginął...

Od 16 roku życia ze względów patriotycznych bojkotowałem naukę rosyjskiego. Chociaż nie miałem wyboru długo udawałem, iż uczę się. Nie znaczy to, że każdy powinien taką decyzję podejmować
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

Najpierw niech wprowadzą francuski, a potem się zobaczy.
P
pagruszka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Rosyjski chętnie bym sobie przypomniał. Maturę zaliczyłem, a teraz to nic nie pamiętam.
N
netis7
jerzy_pozoga - hi "netis7" ? - Ano , po czemu ty takoj niczewo niet? Niczewo NIE gramotnyj ? NIE ponimajesz mienia? NO czto? Hm...? Poka. - 2 lata temu
netis7 - Я немного понимаю. Даже мой друг из Украины заговорил со мной по-русски, и я понял ... но это было после водки;)
Я уже вспомнил кириллицу, но английский меня слишком увлекает.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
ang-nsw - Я понял вашу переписку, хотя с русским языком я общался 50 лет назад. - 2 lata temu
jerzy_pozoga - Hi studenci? W moich latach szkolnych był "ruski", tylko ruski. Zaczytany bywałem w miesięczniku ruskim "Radio". A angielski w radio "Luxemburg" jak fala naszła do anteny odbiornika "Pionier". ! W pamięci "the Beatles , Pol Anka, Petula Clark z Downtown, eh....dawne czasy. Pozdrawiam. - 2 lata temu
piotr.grela - Jurek pamiętasz bazar na placu Wolności? Tam praktycznie w latach 90 szkoliłem swój rosyjski... - 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
jerzy_pozoga - Hi Piotrze- ano, pamiętam. Kupowałem ruskie dobre wiertła. A podobało mi się imadło o wadze 3okg za 50 zł polskich. Tam bywało wiele dobrych rzeczy, a choćby radio "Meridian" , czułe na odbiór wszystkich stacji i wolnej Europy . Tam dawniej , również przywieźli WIELORYBA do oglądania, był prawdziwy z morza. A dzisiaj, teraz bywam TAM wspomnieniem i zachodzę na koncerty w NFM. To już nowy Wrocław z koncertami gitarowymi na 1 maja w Rynku, centrum. A angielski , niemiecki , hiszpański, francuski bywa wśród ciekawej świata turystów. We Wrocławiu ruch ciągły wraz z karetkami na sygnale, hej...! - 2 lata temu
piotr.grela - Rosyjskie narzędzia to miały jakość a nie ta chińska tandeta. Miałem rodzinę we Wrocławiu i jak u nich nocowałem zawsze dla to było wydarzenie, jakbym nocował w Nowym Jorku :-) - 2 lata temu
netis7 - "chińska tandeta" wynika wyłącznie z tego co zamawia "zachód". Chyba nie myślisz, że Chińczycy budują z plastyku rozlatujące się rakiety a później lecą w kosmos. Chińczycy podejmują skuteczną technologiczną rywalizację na wielu płaszczyznach. Stąd się wzięły paniczne ruch Amerykanów między innymi z Huawei. Chińczycy mają największą na świecie sieć szybkiej kolei, drogi takie, że się w pale nie mieści, najwięcej aut elektrycznych, w tym w pełni z elektryfikowany transport publiczny w 20 mln. aglomeracjach, przodują w technologiach telekomunikacyjnych czy sztucznej inteligencji. - 2 lata temu
jerzy_pozoga - Hi netis7- popieram twoją wypowiedź na podstawie mojej wizyty w arabskim sklepie komputerów w Egipcie. Przeglądałem laptopy. Wiele takich jak w Polsce. A na moje pytanie o najdroższy Della to około 15 tys USD, a podwodny do 10m to ok.20 tys. USD. A więc wg. myśli -dostaniemy "TO" na co nas stać...! ot co. - 2 lata temu
piotr.grela - Netis7 - tak było 20-30 lat temu kiedy Chiny zaczynały się rozwijać, produkowały bardzo dużo tandety.
Dzięki temu się rozwijały technologicznie.
Teraz też jej dużo produkują ale wiąże się to z tym, że odbiorcy, pośrednicy chcą tanich produktów aby można na nich jak najwięcej zarobić.

Stany Zjednoczone i Chiny kiedyś militarnie stoczą bój między sobą ale martwi mnie jak mocno Polska oberwie przy tym...

Zastanawia mnie jedno, że film z "rzekomego" lądowania Amerykanów na księżycu w 1969 roku jest bardziej wyraźne od wyprawy Chińczyków na księżyc w 2017 roku...
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
jerzy_pozoga - Hi- ostatnie lata wskazują na zmiany w biznesie. JAKOŚĆ zamieniona. " CENA jest TOWAREM"- to powiedział mój kolega handlarz z targu "pcheł" , przeszło 20 lat temu. Hm...!? ( :-))))..... - 2 lata temu
netis7 - Piotrek, filmów o których piszesz nie widziałem więc nie komentuję. Co do wojny to gratuluje świadomości zagrożenia. Kiedyś o tym wspomniałem, to koledzy przez kilka tygodni śmiali się ze mnie... Mam nadzieję, że do wojny nie dojdzie, tak naprawdę to nikomu nie jest to na rękę, ale nie wiadomo co zrobią Amerykanie w obronie swojej światowej dominacji? Jeżeli do konfliktu wojskowego dojdzie, to obawiam się, że będzie to III wojna światowa. Z jednej strony Chiny + Rosja z drugiej NATO (tylko czy z Turcją?). - 2 lata temu
piotr.grela - Netis7 wojna dla jednych ludzi niesie śmierć i tragedię dla innych są to niesamowite zyski.
Amerykański pisarz John Grisham pisał parę razy w swoich książkach o potędze lobby przemysłu zbrojeniowego w USA.
Tak mnie zastanawia, jeżeli dwie poprzednie wojny też w jakiś sposób zostały wywołane pośrednio przez USA. Dzięki za linki, zaraz obejrzę.
- 2 lata temu
netis7 - Wydaje mi się, że Amerykanie na ten moment, mimo iż ich dominacja jest zagrożona, na sprowokowanie konfliktu się nie odważą. Są za bardzo skompromitowani-opinia publiczna jest przeciwko, patrz - Afganistan. Dla Chin wojna to zagrożenie ich dominacji ekonomicznej. Mają swoje przyczółki na całym świecie, a Afrykę to już całkiem "skolonizowali". Oczywiście "kole ich w oczy" demokratyczny Tajwan: https://www.youtube.com/watch?v=_My_KIcacb4
Natomiast "Jak mógłby wyglądać konflikt Chin z USA na zachodnim Pacyfiku?" odpowiada Good Times Bad Times: https://www.youtube.com/watch?v=ymnpA3fPXik. Pamiętajmy, że z każdym rokiem Chiny są coraz silniejsze... technologicznie, militarnie i ekonomicznie.
- 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Aktualnie na platformie dostępne są kursy angielskiego, niemieckiego oraz hiszpańskiego. Na ten moment skupiamy się na udoskonalaniu istniejących kursów. Jeśli na platformie pojawią się nowości, będziemy o nich informować :)
adrianna.wu
Pracownik eTutor
abmmichal - dobre podejście. Jest uniwersalna metoda uczenia. Brakuje zasad pracy z Diki,..
czy macie wystarczająco software?

teraz trzeba się skupić na hiszpańskim. Obu poziomów b2, b2 brakuje, blokuje to zakup.

Oczywiście dobrzy fachowcy do kolejnych języków są potrzebni jak gospodarce złoto.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
adrianna.wu - @abmmichał rozwiń proszę co masz na myśli pytając o software? - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Szanowna Pani, dziękuję za wskazanie mojego błędu stylistycznego.

Chodzi mi o to, iż przybywa kont studentœw szkoły etutor.pl. Czy macie Państwo dość miejsca na dyskach, aplikacji do obsługi tego miejsca. Czy obecny system ( oprogramowanie, urządzenia) jakim dysponujecie, wytrzyma obciążenie, czy będzie można ten system modyfikować.
abmmichal
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
adrianna.wu - Panie Michale, dziękuję za dodatkowe wyjaśnienia. Jesteśmy przygotowani do obsługi licznych kont naszych Użytkowników zarówno tych stałych, jak i tych nowych :) - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dla wszystkich co chcą się uczyć rosyjskiego polecam przezabawną komedię:
https://youtube.com/c/ViktorSarafinchan
piotr.grela
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jakby dali w końcu to wiele osób by było szczęśliwych. Dla nich to tylko zaprogramować schemat, a użytkownicy sami będą przychodzili. Właściciele E-tutor, dodajcie rosyjski proszę!
K
kozlowsb
piotr.grela - Już wcześniej proponowalem aby użytkownicy Etutora mogli udostępniać swoje listy słówek, coś w rodzaju Anki, Quizletu... w ramach abonamentu.
It's not a rocket science.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@kozlowsb A jakby dali w końcu francuski, to dużo więcej osób by było szczęśliwych. Właściciele E-tutor, dodajcie najpierw francuski, proszę, a dopiero potem zastanawiajcie się nad wprowadzaniem na platformę kolejnych języków.
P
PatriciaK
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
kozlowsb - Zapraszam Cię na forum E-tutora poświęconemu językowi francuskiemu. W tym miejscu zrzeszają się fani języka rosyjskiego😉 - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.