ZALOGUJ SIĘ

Zdanie w Past Simple -> "I just moved here recently"

12 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego użyto tu czasu Past Simple?
Pewnie jest to poprawna konstrukcja, ale jakość nie mogę sobie tego wyjaśnić. Dla mnie takie określenia czasu jak "just" czy "recently" oraz fakt, że ma to swoje odzwierciedlenie w teraźniejszości (dopiero co się przeprowadziłam, więc jeszcze nie znam miasta) jasno wskazują na Present Perfect.
W
w0jt
kacpuch2001 - Zdanie jest w pełni poprawne, tyle, że konstrukcja just + Past Simple jest używana cześciej w amerykańskiej wersji angielskiego, której jestem użytkownikiem, ale również na wyspach coraz częściej się jej używa. W szkola mówię, że tak nie można mówić, bo uczą tylko BrE. Można swobodnie używać dwóch wersji - "I just moved here recently" i "I've just moved here recently". Obie są poprawne. Mam nadzieję, że pomogłem. :) - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Ja też w tym przypadku zastosowałbym czas Present Perfect.
slawek4
ilosoczek - Dokładnie.Ja też się nad tym zdaniem zatrzymałam i zastanawiałam dlaczego tak jest. Ale uznałam, że widocznie tak ma być:) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ponawiam pytanie poprzedników :)
Ewelina79

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Uczę się dopiero , więc nie odpowiem dlaczego, jednak przeprowadzenie się do jakiegoś miasta nie oznacza, że go nie znamy.
S
salve

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja dzis miałam zajęcia w szkole i własnie Pani mówiła, że jeśli są wyrażenia "just" to dotyczą czasu PP. hmm
angnew1
kacpuch2001 - Twoja nauczycielka, używa prawdopodobnie wersji brytyjskiej. Taka konstrukcja jak just + Past Simple popularniejsza w Stanach, ale i coraz częsciej na wyspach jej używają. - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Było mielone wielokrotnie, słówko just może wystąpić także w czasie Past Simple, więcej tutaj:
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/246544-Czy_slowko_recently_mozna_uzywac_w_czasie_Simple_Past.html
quantum137
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki