ZALOGUJ SIĘ

Czy ktoś drukował sobie notki gramatyczne?

12 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Czy ktoś drukował sobie notki gramatyczne? Ja chciałam to zrobić, ale litery są bardzo małe. Czy ktoś wie jak wydrukować to większą czcionką?
mangosik12

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 9

Ja po prostu kopiuję i wklejam w Microsoft Word. Potem robisz z tym co zechcesz.
wacek6713

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Możesz jedynie, tak jak przedmówca napisał, kopiuj/wklej do Worda i tam zmienić czcionkę na większą.
absolwentka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak, rzeczywiście tak można ale w ten sposób nie zachowują się tabelki. Poza tym co robicie ze znaczkiem mikrofonu, który też się kopiuje. Czy usuwacie to "na piechotę"? Jeśli tak to strasznie czasochłonne to jest.
mangosik12
wacek6713 - W Microsoft Word 2010 są trzy opcje wklejania i własnie w tej trzeciej nie ma znaczka mikrofonu. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli chcesz zmienić rozmiar czcionki w pliku pdf, to potrzebujesz program do edycji tych plików.
Niestety nie znam darmowego programu, sam kiedyś szukałem i nie znalazłem.

Jeśli mam do przeniesienia/skopiowania dużą partie materiału to korzystam z Fine Reader, program do OCR.
Przerzuca automatycznie do edytora tekstu, zachowując formatowanie (czasami z kiepskim efektem), potem edytuję plik wedle swoich potrzeb.
Z Libre Office jest bezproblemowa edycja do pdf.

Wiem, że jest to czasochłonne ale można w ten sposób obrabiać bardzo duże partie materiału.

Jeśli z jakichś powodów nie posiadasz tego oprogramowanie dobrym wyjściem jest rada udzielona przez Wacka.

Innym sposobem jaki mi przychodzi do głowy to drukarka wirtualna na którą można wysłać dowolny "obszar" wyświetlany przez monitor do pliku pdf (np. całą wyświetlaną stronę internetową).

Pozdrawiam
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Prośba do administracji: czy możecie dać w PDF większą czcionkę? To dla Was drobny zabieg, a dla użytkowników ogromne ułatwienie (bez kombinowania z innymi programami). Wydruk w obecnej formie niczemu nie służy (chyba, że jako tablica okulistyczna).
bird

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli chodzi o konwersję pdf do worda ( a w ogóle dowolnych rozszerzeń) to polecam program online
http://document.online-convert.com/

Wklejasz, konwertujesz, zapisujesz, jeśli chcesz, to możesz z powrotem do pdf z zaznaczeniem polskiego języka.
Pozdrawiam Ola
O
ola2611
bird - Dzięki:) Jest jednak pewien szkopuł, bo po zwiększeniu czcionki w Wordzie tekst na siebie nachodzi, a funkcja interlinii nie pomaga. Jak to rozwiązać?

Tak czy siak liczę, że administracja odda do użytku taki PDF, z którego można się uczyć, bo na co komu mniejsza liczba stron do wydruku skoro nie sposób z nich korzystać?

Pozdro :)
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Proszę dać PDF z większa czcionka .. Dla was to nie problem ,dla nas byłoby wielki ułatwienie i pomoc w, nauce
Prosimy o odpowiedz
Jz
J
jagazor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja kopiuję i wklejam w Microsoft Word.A pużniej z tym robie co chce.
kludi

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Powiększyliśmy wielkość czcionki w plikach pdf zawierających listy słówek - w chwili obecnej jest to wielkość standardowa dla książek.

Nie możemy wykonać takiej samej operacji w przypadku notatek gramatycznych, ponieważ skalowanie czcionki jest wykonywane przez przeglądarkę. Jednakże część przeglądarek pozwala na zmianę ustawień druku, np.

w Firefox, klikając Firefox > Drukuj... > Podgląd wydruku istnieje możliwość powiększenia czcionki poprzez zmianę orientacji strony, zmniejszenie marginesów drukarki, powiększenie skali wydruku.

W Chrome, po wciśnięciu Ctrl+P również jest możliwość zmiany orientacji strony oraz minimalizacji marginesów wydruku (co również pomoże powiększyć czcionkę).

Niestety, w kwestii wydruku notatek gramatycznych nie możemy więcej uczynić - przepraszamy.
Pozdrawiamy!
japonskiwachlarz
bird - Dziękuję bardzo :) - 10 lat temu
japonskiwachlarz - Cieszymy się, że udało nam się choć trochę pomóc.
Pozdrawiamy serdecznie!
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.