ZALOGUJ SIĘ

I have been there before prosze o pomoc

12 lat temu
kiedy uzyjemy np. tego zdania w tym czasie bo zawsze mam proble z past simpel mi sie miesza tylko nie prosze oregulke tylko o wasz przyklad z góry dziekuje
M
monisia19882

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Zdania tego użyjemy w sytuacji, gdy już kiedyś byliśmy w danym miejscu.

- Have you been to the warwick castle?
- Yes, I've been there (before).

PS. Ja też proszę o większą dbałość przy zadawaniu pytań.
quantum137
monisia19882 - a co jest nie tak w tym pytaniu? - 12 lat temu
quantum137 - Nie osłabiaj mnie, proszę! - 12 lat temu
efogt - He , he:) Monisia, piszesz że masz problem z Past Simple a podajesz zdanie w czasie Present Perfect:) Zdanie które podałaś nie jest w czasie Past Simple tylko w Present Perfect a to dwa różne czasy. (PP to nie jest czas przeszły). Pozdrawiam. - 12 lat temu
askawska - To właśnie skutek braku przecinka po "problem" (a właściwie "proble") i kropki po "miesza". Z Past Simple się Monisi miesza. :)
Nie przejmuj się, Monisiu, jest nadzieja, że w miarę używania stopniowo będzie się mieszać coraz mniej.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
efogt - No tak "askawska:), to może być to:) Miesza jej się Present Perfect z Past Simple. Ale sama rozumiesz że można było to pytanie zinterpretować na dwa sposoby:)
Czyli wbrew temu co myślą niektórzy uczniowie zarówno w języku polskim jak angielskim, znaki interpunkcyjne muszą być! Amen:)
- 12 lat temu
askawska - Efogt, "A na potwierdzenie wagi Twoich słów siłacz niech walnie pięścią w stół" (czy jak to tam szło). - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
efogt - Niech walnie a nożyce niech się same odezwą:) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przepraszam, że napiszę to w oddzielnej odpowiedzi, ale "komentarz jest za długi", a ja mam czasem problem ze zwięzłym formułowaniem myśli.
Dotyczy Twojego pytania pod odpowiedzią Quantum137.

Monisiu, chodzi o to, że większość osób odpowiadających na pytania (w tym Quantum137) stara się to robić ładnie po polsku, dużo wysiłku wkładając zarowno w treść, jak i estetykę oraz logiczny porządek swojej wypowiedzi (odstępy, akapity, wyróżnienia). On w dodatku przeważnie doda albo jakiś link, albo źródło, albo przykład. To też kosztuje trochę zachodu. Od zadającego pytanie oczekuje minimum wysiłku włożonego w poprawne sformułowanie pytania (bez literówek, z odstępami tam gdzie należy, znakami przestankowymi itp.)
Wiadomo, że może z pośpiechu napisze się czasem to i owo nie tak, jak trzeba, ale autor postu może w każdej chwili swoją wypowiedź edytować, przeredagować tak, by przynajmniej nie było w niej oczywistych literówek.
W dobrym tonie jest przeczytanie swoich tekstów przed wysłaniem.
Pozdrawiam :)


PS. Zobacz na jak wiele sposobów można zinterpretować taki tekst bez znaków interpunkcyjnych - np. efogt źle Cię zrozumiała, stąd jej komentarz.

Oto jeden z wariantów, co mogłaś mieć na myśli w pytaniu (literówki sobie darowałam):

Kiedy uzyjemy np. tego zdania?
W tym czasie, bo zawsze mam proble z past simpel. Mi sie miesza tylko "nie".
Prosze oregulke tylko.
O, wasz przyklad z góry!
dziekuje
askawska
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Lepiej bym tego nie ujął:) - 12 lat temu
askawska - Końcówka może nieco naciągana, ale teoretycznie możliwa. :) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
monisia19882 - postaram się poprawić:))))))))))))) - 12 lat temu
askawska - No, i już jest dużo lepiej. "Ę" ma ogonek, a "Ć" kreseczkę. :) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.