ZALOGUJ SIĘ

"If my feet hurt, it's your fault" dlaczego zerowy tryb warunkowy?

zmodyfikowany: 3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
"If my feet hurt, it's your fault"
Spotkałem się z takim zdaniem w serialu - EastEnders ale dlaczego jest to zdanie wyrażone w 0 conditionalu?
Czy po to aby podkreślić, że coś napewno jest rezultatem czyjeś działalności...
Ja bym powiedział:
"If my feet hurt, it'll be your fault".
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Mozna to odniesc do j. polskiego.

Jezeli beda mnie bolaly nogi - to jest to twoja wina - np juz cos sie dzieje co jest powodem ze bol moze sie pojawic, np dzwigam cie na barana, bo twierdzisz ze nie mozesz isc dalej i mowie ci o tym dzwigajac cie. I moze nie do konca wierze, ze nie masz juz sily.......

Jezeli beda mnie bolaly nogi - to bedzie to twoja wina np. to jest twoj pomysl abysmy szli tak daleko (ale jeszcze jestesmy w stanie to zmienic)
M
Misha2020
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu
piotr.grela - Wielkie dzięki Misha2020. Czyli chodzi o to, że ten tryb warunkowy jest osadzony w teraźniejszość, a nie w przyszłości - I tryb warunkowy czy w przeszłości III tryb warunkowy. - 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
Misha2020 - Tak!!! Albo ma bezposredni zwiazek z terazniejszoscia, albo wyraza zaleznosc, ktora jest umiejscowiona w przyszlosci, ale ZAWSZE bedzie miala miejsce, np When you return a bottle, you get a 20 pence. ZAWSZE kiedy to zrobisz, to dostaniesz. - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.