ZALOGUJ SIĘ

Polacy na facebooku pisza do siebie po anglielsku.Czy mozna się czegoś od nich nauczyć?

12 lat temu
Często czytam wpisy Polaków na facebooku w j.angielskim.Jak oceniacie poziom znajomości angielskego tych osób?
N
nevada

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Moje skromne doswiadczenie mi mowi, ze portale spolecznosciowe nie sa miejscem gdzie powinno sie uczyc jezyka obcego.
Moze to byc pewnego rodzaju uzupelnienie posiadanej wiedzy (slang, skroty itp), nie mniej o poprawnosc gramatyczna tam bardzo trudno.

Jesli jednak chcesz to traktowac jako swoista odskocznie, czytaj posty pisane przez natives.

Pozdrawiam,
TopMan
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

a ja uważam wręcz przeciwnie, jeżeli uczysz się angielskiego to go używaj, pisanie statusów na facebooku po angielsku jest próbą wyrażenia swoich myśli, a więc może tylko pomóc - oczywiście można popełnić błąd, ale przecież my się uczymy angielskiego, więc mamy prawo robić błędy - błędów nie ma prawa robić nauczyciel angielskiego :P

druga sprawa jest taka, że część moich znajomych to Anglicy więc pisanie po polsku sprawia, że nie zrozumieją - więcej Polaków zna angielski niż Anglików polski ;)
Bilberry
Hermenegilda - Tak Bilberry,
Jeśli poprawnie znasz język każda okazja jest dobra by go doskonalić.
W przewciwnym razie będziesz kontynuował wpajanie sobie kolejnych błędów językowych.
Wszystko jest dla ludzi, trzeba mieć tylko odpowiednie podejście.
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zależy kogo się ma w statusie swoich znajomych. Proponuje pisać z osobami anglojęzycznymi. Sporo się można nauczyć.Pisuję e maile z nativami z Australii i Nowej Zelandii i stwierdzam że mi to pomaga przy konstruowaniu poprawnych zdań. Szkoda tylko że nie moge poprawić mojego mówienia;(((
Ewa_G1967
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
Hermenegilda - Zależy kogo się ma w statusie swoich znajomych.
Masz całkowitą rację.
- 12 lat temu
nevada - nie chodzi o moich znajomych! - 12 lat temu
nevada - Liryka,liryka,tkliwa dynamika...eugenika..Nie obraźiłam się,ale jest mi przykro.Pozdrawiam i to naprawdę szczer - 12 lat temu
askawska - Nie wydaje mi się, żeby Hermenegilda miała na celu urazić kogoś czy choćby pisać o czyichś konkretnych znajomych, odniosła się tylko do fragmentu wypowiedzi Ewy i potwierdziła to, że jeśli znajomi są nativami, można się od nich sporo nauczyć, a jeśli nie, to różnie. Tak ja to odczytuję. Głowa do góry, zadałaś bardzo ciekawe pytanie i wywiązała się z tego ciekawa dyskusja, choć temat pewnie budzi trochę kontrowersji. Pozdrawiam :) - 12 lat temu
nevada - Sprawa idzie ad ACTA( to taki mój slang,"nowa tradcja"). - 12 lat temu
esterka - Gdyby ktoś uczył się języka polskiego, czy polecilibyście mu do nauki czytanie postów pisanych przez Polaków?
Dobrze jest poczytać, ale nie można traktować wpisów jak absolutnej wyroczni.
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.