ZALOGUJ SIĘ

książki dla początkujących

14 lat temu
Nauka przez czytanie powieści i ogólnie literatury.

Kiedyś widziałem w księgarni kolekcje klasyki angielskiej ale ze słownictwem ograniczonym do chyba 500-1000 słów.
Fajnie jest móc sobie poczytać klasykę już po kilku miesiącach nauki języka obcego.

Czy ktoś wie jak się nazywa ta seria?
Czy w innych językach też są takie książki?

L
Lizak

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Ta seria nazywała się bodajże Penguin Books, na pewno coś z pingwinem ;)
A czy w innych językach jest to nie wiem.
Z
zolty
Lizak - Ok sprawdzę to jak będę w księgarni, dzięki! PS.widziałem to jakieś 10 lat temu i chyba był podział na poziomy, np. Szekspir[standard],dla średnio-zaawansowanych[chyba 2000słów] i początkujących [500-1000 słów] - 14 lat temu zmieniany: 14 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Są jeszcze wydawnictwa OXFORD Bookworms podzielone na 7 Stage.
Sama ostatnio czytam Scotland Steve Flinders. Można tez tego odsłuchac bo dą zamieszczone dodatkowo płyty z nagranym tekstem.
Starter- Stage 6
Ewa_G1967
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
Ewa_G1967 - Proponuję czytać każdy tekst samodzielnie wcześniej jednak polecałabym przesłuchać płytę dołączoną do książki zwracając uwagę na wypowiedzi i głos lektora. Później warto samemu pokusić się o przeczytanie na głos by usłyszeć siebie.
Pozdrawiam i życzę sukcesów choć początki będą naprawdę trudne;)))
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jest to seria PENGUIN READERS wydawnictwa LONGMAN. Posiadam taka książeczkę. Jest w niej kilka krótkich opowiadań, są bardzo interesujące, fajnie się je czyta, jest równiez do tej ksiązeczki kasta magnetofonowa(kupowałm to kilka lat temu), pewnie teraz są płyty. Fajna sprawa. Mój bratanek, bedąc w klasie szóstej przeczytał tę książeczkę jednym tchem, bo moja jest na poziomie Elementary (600 słów), ale ta seria ma 7 poziomów:
Easystarts (200 słów)
1 Begenner (300)
2 Elementary (600)
3 Pre-Intermediate (1200)
4 Intermediate (1700)
5 Upper intermediate (2300)
6 Advanced (3000)

Na końcu książeczki są tzw. activities czyli pytania: Before you read i After you read.

Podaję stronę www.penguinreaders.com
uważam, że seria jest warta polecenia.

Aha, można jeszcze sobie wybrać czy książeczki będą w British English czy w American English.
J
jukuse
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.