ZALOGUJ SIĘ

dlaczego pisze sie on the spring a nie in spring?

12 lat temu
w lekcji https://www.etutor.pl/lekcje/16/1741/ jest napisane in the spring i w nawiasie jest ze the w tym wyrazeniu jest opconalne nie bardzo rozumiem tego prosze o mala pomoc
ggosia84

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

tzn że możesz powiedzieć "in the spring" lub "in spring" i oba sformułowania będą poprawne :)

pozdrawiam
anbar
ggosia84 - bardzo dziekuje za odp pozdr - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Poczytaj tutaj o tym temacie. Z tego, co tu przeczytałem stosowanie przedimka ,,the" przed porami roku jest dowolne.

http://www.beautifulcode.pl/artykuly/przedimek-okreslony.php#dni_miesiace
slawek4
ggosia84 - wielkie dzieki za pomoc oraz link zaraz o tympoczytam - 12 lat temu
slawek4 - Bardzo ciekawy temat poruszyłaś. - 12 lat temu
ggosia84 - ok ciesze sie bo zaczelam o tym czytac a wiem ze zawsze jak sie uczylam albo jak mialam jakas 1 lekcje darmowa na skype to mnie zawsze tak uczono ze sie pisze in spring,co do Twojego komentarza to jestem mile zaskoczona - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W lekcji którą przerabiasz nie ma nic na temat tego że wyrażenie "wiosną" zapiszemy jako "on spring". Po pierwsze nie pisze się ON SPRING. Jeśli chodzi o pory roku to zawsze piszemy: in spring, in summer, in winter....

Everything is green in spring.
Most fruit trees blossom in spring.

Natomiast przedimek "the" jest tu opcjonalny, czyli możesz go napisać ale nie musisz....

Pozdrawiam:)
E
efogt
ggosia84 - ok dzieki za pomoc - 12 lat temu
askawska - chyba się Gosi paluszek omsknął był, bo I jest obok O. :) - 12 lat temu
ggosia84 - nie bardzo teraz rozumiem? - 12 lat temu
askawska - W temacie postu jest "ON the spring" czy "IN spring", a dalej chodzi Ci w zasadzie o to, czy z przedimkiem "the" czy bez. Tylko efogt zwróciła na to uwagę, a ja myślę, że to mogła być literówka, bo te klawisze - I i O - sąsiadują ze sobą. - 12 lat temu
efogt - Fakt, mogła tak być "askawska":) Chciała napisać "in" i nacisnęła klawisz obok, czyli "o" i wyszło "on":)
Dzięki że zwróciłaś na to uwagę, nie pomyślałam o tym:)
- 12 lat temu
ggosia84 - sorki za ta literowke chodzilo mi o in the spring - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki