ZALOGUJ SIĘ

Nauka słówek

zmodyfikowany: 13 lat temu
Jak można się uczyć słówek?
gustlik40
KazimieraB - najlepiej regularnie.... - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

W lekcjach są listy słówek, dodajesz do powtórek te, których chcesz się uczyć. Do tego w menu 'słówka' jest więcej list słówek, również wybierasz te, które Cię interesują. Oczywiście dostosowane do Twojego obecnego poziomu znajomości angielskiego.
Słówka dodane do powtórek eTutor sam oblicza, kiedy każde słówko Ci przypomnieć (aby to działało skutecznie, musisz uczciwie zaznaczać na ile pamiętasz dane słówko przy wykonywaniu powtórek).
Dla urozmaicenia są jeszcze ćwiczenia, warto z wszystkich korzystać, bo każde ćwiczy trochę co innego (np. rozumienie ze słuchu, tłumaczenie, kojarzenie).
Z
zolty

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dla lepszego utrwalenia warto też mówić na głos przed wpisaniem danego słówka/zdania w powtórkach.To bardziej utrwali nam w pamięci a też szybciej pomoże pozbyć się "lęku przed mówieniem".
J
jarek2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Do tego również dodam że wspaniałym pomysłem w etutor jest korzystanie z Moje testy tam są słówka, które danego dnia trudno nam wchodzą do głowy. Warto tam często zaglądać.
Ewa_G1967
Ewa_G1967 - Napiszcie jak uczycie się słówek.Jestem pod wrażeniem ipon użytkownik który z tego co widać codziennie przerabia ponad 1000 słówek w powtórkach?!! Jak dla mnie to za wysokie wody?!!;))) - 13 lat temu
zenstef - A ile też Mirka /ipon/ może bardzo dobrze znać elementów/?/ Zgaduję że około 20 tys. Zrobiła już ok. 30 powtórek na element. Ona to robi chyba z nudów. Pełne uczestnictwo w czymś jest najlepszą formą nauki. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki