ZALOGUJ SIĘ

Jeden z tematów dla hobbystów ( podziękowanie dla Piotra)

zmodyfikowany: 4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
https://youtu.be/OVW1B5brf7Q
Dla Piotra i innych hobbystów angielskiego.

W tym temacie chodzi o uczenie się akcentu. Jak to uczynić? Czy warto?

Dla mnie też, taki problem kobieta czyta +szaleńczo+ szybko.

Po polsku nie dałbym rady, a co dopiero po angielsku. Czy warto uczyć się tak szybkiego czytania?
abmmichal
piotr.grela - Dzięki Michał!
Ania w tym vlogu, bardzo przystępnie wyjaśnia podstawowe problemy wymowy w języku angielskim.
Zastanawia mnie dlaczego w różnych kursach jest akcent na problemy gramatyczne np. inwersja stylistyczna, której w mowie codziennej się nie używa a brak jest informacji na temat:
- Schwa - najpowszechniejszy dźwięk w języku angielskim
- glotal stop
- light and dark L
- wybuchowe p,t,k
- łączenia międzywyrazowego
- redukcji i asymilowania się głosek
Np. w mowie codziennej nie mówimy:
"next train" a " nextrain"
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Heh, akurat obserwuję tą dziewczynę od jakiegoś czasu już. Ona jak sama pisze ma wrodzony talent do języków, potrafi je niesamowicie wiernie naśladować. Mówiła mi że jest osobą bardzo "audio" która ma słuch do melodii, dźwięków i potrafi po prostu wiernie je kopiować. Niedawno zaczęła się uczyć koreańskiego i pomimo że jest początkujacą to jak wymówi to czego się nauczyła to już brzmi to idealnie.
Pomaga też jej naturalnie ładny głos (śpiewa).

Myślę,że nie ma co się do niej porównywać w jakikolwiek sposób bo to już jest po prostu talent od urodzenia z połączoną ciężką pracą i taki poziom jak ona tylko jednostki będą w stanie osiągnąć.
avayorica
piotr.grela - Moim zdaniem problem nie tyle tkwi w talencie, choć on bardzo pomaga, ale bardziej w zawartości samych kursów, książek.

Język amerykański i brytyjski to dwa osobne języki, różne w pisowni, wymowie, zastosowaniu zwrotów i wyrazów oraz trochę w gramatyce.

O ile się orientuję w fonetyce amerykańskiej, najtrudniejszym dźwiękiem jest "t" - które może być wymawiane w 6 różnych wariantach.

Podobnie jest z wiadomościami, danymi do przetwarzania w informatyce.
Jak jest GIGO - "Garbage In" - "śmieciowe dane wejściowe" to i wychodzą wyniki śmiecie "Garbage Out".
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Piotrze // Ava... dzięki za to co piszecie. Jestem w nie najlepszej kondycji. Oraz brak mi czasu, nie mogę pociągnąć rozmowy tak jak by się przydało.

Sprawa ucha do języków jest istotna. Jednak przy samodzielnym uczeniu się w Polsce, wymowy nie można pomijać. Tego nauczył mnie Tutor. Pl - 6x T po amerykańsku, to spory problem, ale nie największy.ęla

Największy problem to samogłoski, dyftongi, nie wszystkie słyszę. Postęp jest, ale...

To od czego Ania zaczęła to dobry początek
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.