ZALOGUJ SIĘ

Prośba o wyjaśnienie frazy something is child's play

3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Dlaczego we frazie something is child's play nie uzywamy przedimka a - something is a child's play?
J
Janbut

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Moim zdaniem jest to bez przedimka bo może jest to taki utarty zwrot a może dlatego, że to jest jakiś zwrot abstrakcyjny a nie np. "a piece of cake", czy "a cup of tea".

Trochę mnie zaskoczyłeś bo wydawało mi się, że ten zwrot pisany jest z przedimkiem nieokreślonym "a". Ale nawet jakby tak było to i tak ten przedimek w codziennej mowie jest zredukowany, do krótkiego dźwięku - Schwa /ə/ i trudno nie raz jest wychwycić czy ten przedimek jest czy go nie ma.

child's play - Something easily done, a trivial matter. For example, Finding the answer was child's play for Robert, or The fight we had was child's play compared to the one I had with my mother! Originating in the early 1300s as child's game, the idiom was already used in its present form by Chaucer in The Merchant's Tale: “It is no child's play to take a wife.”
piotr.grela
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu
Janbut - No właśnie ja też byłem zaskoczony, czy to prawo "zwyczajowe" czy jakaś reguła? - 3 lata temu
piotr.grela - Trochę mnie to pytanie zakręciło i zapytałem się tutaj: https://forum.wordreference.com/threads/it-is-childs-play-or-it-is-a-childs-play.3755891/

"play is usually an uncountable or mass noun (unless you are talking about a dramatic work), and so the indefinite article isn't needed."

Ale wpisując frazy do wyszukiwarki Google otrzymujemy podobne wyniki:
"it+is+a+child's+play" - wyskakuje 402 tys. wyników
""it+is+child's+play" - wyskakuje 266 tys. wyników.
Błędem wyszukiwarki, jest to, ze nie pokazuje zróżnicowana geograficznego w używaniu języka oraz kontekstu i znaczenia zwrotu, słów.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
Janbut - Śliczne dziękuję, bo rzeczywiście myśląc "po polsku" gra/zabawa jest policzalna, a w angielskim nie! - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.