ZALOGUJ SIĘ

Czy to jest poprawne pytanie ?

4 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Czy poniższe pytanie zawarte w lekcji Business English jest poprawne.
What's your company's financial results? nie powinno być What are your company's financial results ? lub jeśli is to result ? czy to jest jakiś wyjątek ?
M
Marta_Borszynska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Raczej jest poprawnie. Co to bowiem są wyniki finansowe firmy? To ogólnie powiedziawszy zestawienie wyników za jakiś okres rozliczeniowy, np. za rok, miesiąc itp. Czyli np. roczny dochód, przychód, sprzedaż, zysk, bilans itp. To jest zawsze JEDEN (!) wynik firmy. Firma nie ma przecież kilku zysków, kilku dochodów itp. Stąd, mimo że wyrażenie jest w liczbie mnogiej (podobnie w domyśle jest w j.polskim), jest to rzeczownik w l.poj. Tak więc można to traktować jako wyjątek, co zresztą jest wyartykułowane w Diki jako osobne znaczenie.
EDIT: Okazuje się, że moje rozumowanie było błędne. W Diki zakradł się bowiem błąd i powinno to być jednak w l.mnogiej. :-(
T
tlstar
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
To nie jest poprawnie sformułowane pytanie. Najprawdopodobniej w tekście wkradł się błąd. Rzeczownik "results" jest w liczbie mnogiej i wymaga form odpowiednich dla liczby mnogiej - "results are", a nie "results is". Poprawne byłoby "What are your company's financial results?", chociaż według mnie lepiej by brzmiało "What are the financial results of your company?". W każdym razie musi być liczba mnoga.
Forma "result is" byłaby poprawna, tyle że wyniki finansowe zwykle przyjmują liczbę mnogą, dlatego najwłaściwsze jest "results are".
N
NY-NY

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć :)

Poprawiłam treść tego pytania, tutaj link do ćwiczenia: https://www.etutor.pl/lessons/en/business-b1/26/2/48468
Uzupełniłam oznaczenie hasła "financial results" w słowniku: https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=financial+results
klaudia.dol
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

super, nie zwróciłam na to uwagi przerabiając BE
ManiaPania

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki