ZALOGUJ SIĘ

Luke's English podast on YouTube

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Dla tych co chcą poprawić swój angielski i dowiedzieć się więcej o języku angielskim polecam podasty na YouTubie "Luke's English podast"

https://youtu.be/-ZqNyHh1ChQ
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 8

To ja dorzucę od siebie, że podcasty Luka są dostępne nie tylko na YouTube, ale również w aplikacjach przeznaczonych do słuchania podcastów właśnie. Sama słucham w samochodzie, w drodze do pracy.
dhuode
piotr.grela - dhuode masz rację, a znasz moze jakiś inne podcasty?
Na początku mojej przygody z językiem angielskim, słuchałem radia, stacji BBC-4 i stacji LBC ale im dłużej ich słuchałem tym więcej rozumiałem i bardziej mnie te stacje delikatnie mówiąc denerwowały.
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
dhuode - Wszystko zależy od tego, czego się oczekuje i co się traktuje jako przydatne.

Ja słucham jeszcze podcastów: Kwadrans na angielski (polski "nauczyciel", zaczyna od podstaw, ale znalazłam tam wiele cennych wskazówek), All Ears English (amerykański, każdy odcinek około 15-20 minut) i Espresso English (odcinki zazwyczaj w przedziale 5-10 minut). Mam też wrzuconych kilka podcastów, które są angielskojęzyczne, ale nie były tworzone dla uczących się. Tutaj - niestety - mam dużo większe problemy ze zrozumieniem treści, ale to kwestia czasu, wprawy i rozszerzenia zakresu mojego słownictwa.

Do słuchania podcastów używam aplikacji Castbox ( w wersji darmowej, wystarcza mi).
- 4 lata temu
dhuode - Jako dodatek mogę też polecić podcast Justyny Falkowskiej "Językobranie". To jakieś 30 odcinków (ostatni z marca zeszłego roku) odnośnie uczenia się języka obcego. Znalazłam tam całe mnóstwo wiedzy, informacji i wskazówek, których wprowadzenie w życie usprawniło mój proces uczenia się. - 4 lata temu
piotr.grela - W swoim poszukiwaniu materiałów edukacyjnych szukam filmów, vlogów, podcastów związanych z językiem brytyjskim, ściśle z modern RP - Standard South / Estuary English. - 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tez ich sluchamna Spotify. Oczywiscie wsparlam tez Luc‘a datkiem, co by jeszcze wiecej nagrywal. Super dosluchania w drodze albo w Aucie :))
Haku92
piotr.grela - A są na Spotify jacyś inne interesujące angielskie podcasty? Ile coś takiego kosztuje? - 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A są na YouTubie inne podcasty np.
1. Adept English -
https://www.youtube.com/c/AdeptEnglish
Trochę łatwiejsze i wolniejsze podcasty dobre dla poziomów A2/B1
2. Johny Hill - to chyba wcześniejsze podcasty Luke's English
https://www.youtube.com/channel/UCtJCE07tfHrjzgSBchKbIRg
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hej! Słucham Luka od ponad dwóch lat i moje listening skills podniosło się znacznie. Ma własną stronę https://teacherluke.co.uk/ i apkę gdzie są wszystkie odcinki a jest ich ponad 600. Od pewnego czasu ma też opcję premium gdzie znajdziecie odcinki o gramatyce wymowie etc. Takie już do porządnej pracy i ćwiczeń. Ale samo regularne słuchanie "przy okazji" też sporo daje.
Ogólnie polecam słuchanie podcastów nie koniecznie skierowanych do uczących się języka. Rozmowa jest naturalna i można osłuchać się z różnymi akcentami. Z akcentem RP mówi tylko kilka procent nativów ;)
P
ppowierz
Gość - A tylko słuchasz tych podcastów, czy pracujesz z nimi w jakiś sposób, np. powtarzasz na głos za prowadzącym, analizujesz słownictwo, itp.?

Kiedyś słuchałam go, ale to było dość dawno i odniosłam wrażenie, że to poziom już dla zaawansowanych.
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
piotr.grela - Polecam mimowolne słuchanie najpierw może radia, potem podcastów, jedziemy samochodem, pociągiem, autobusem, dłubemy coś w garażu, przygotowujemy jedzenie, kiedy za przeproszeniem - sr.my i sprzątamy :-) Musimy się otoczyć tym angielskim.

Na początku od tego angielskiego aż mnie uszy i głowa bolała, wszystkie dźwięki zlewały mi się w jedno: "wheretherewere"
Tak jak dla mojego zięcia język polski to jedno: szczdzrzy :-)

Dla bardzo zaawansowanych polecam podcasty z Ricky Gervaisem i Karlem Pilkingtonem https://youtu.be/hv4-vHtWwz0

Jak ogladaliście, prześmieszny i mega wzruszający, właściwie kultowy serial "Derek" na Netflixie, to będziecie wiedzieli o kogo mi chodzi.
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Również polecam "Luke's English podcast".
Kończę poziom A2 i wiadomo, że wiele jeszcze nie rozumiem. Wiem jednak, że dzięki temu, że go słucham, podniósł się mój poziom rozumienia ze słuchu.
Poza tym on przeprowadza wywiady z różnymi ludźmi i dzięki temu można posłuchać wiele akcentów.
Tandess1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pamietam, że jego podcasty były dość długie jak na moje możliwości.

Możesz powiedzieć jak z nimi pracujesz?
Tzn. czy słuchasz wielokrotnie tego samego czy raz a potem następny?
Czy w całości odsłuchujesz wszystko czy dzielisz na części?
I czy tłumaczysz transkrypcję na polski, aby zapoznać się ze słownictwem?
?
Gość
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Każdy podcast słucham tylko raz i wtedy kiedy mi pasuje. Np. jadę do pracy, sprzątam, niekiedy przed snem itp.
Słucham tak długo ile mam akurat w tym momencie czasu. Czasem jeden odcinek jest podzielony nawet na 3-4 części.
Wiem, że powinnam wysłuchać go naraz, później powtórzyć i przerobić z tekstem tak jak Luce to rekomenduje.
Jednak nie mam na to czasu. Wychodzę z założenia, że "lepszy rydz niż nic" :)
Zawsze coś w głowie pozostanie. Słownictwa i gramatyki uczę się tutaj.
Tandess1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Super, dziękuję za odpowiedź.

Mi się wydaje, że nie trzeba słuchać całego odcinka naraz, bo one są długie.
Chyba że autor tak zaleca.
Bardziej nauczyciele kładą nacisk w początkowym etapie, aby słuchać mniejszych części, ale za to wielokrotnie.
Tak słyszałam, więc przyjmuję, że to jest dobre;)
?
Gość
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.