ZALOGUJ SIĘ

Strona bierna - przekształcanie zdań

12 lat temu
1.Everyone in the office likes Tom.
- Tom is liked by everyone in the office.
2. The boss employed three new workers last week.
- Three new workers are employed by boss last week.
3. The whole team are preparing the new project.
- The new project is prepared by whole team.
4. The owner has closed down the factory this week.
- The factory is closed down this week by the it owner.
5. I will leave new documents for you here.
- New documents will be leave here for you.

Tego nie wiem jak zrobić ( nie wszystkie):
w odpowiedniej formie wyrazy w nawiasach, max brakuje 4 elementy w każdym. Nie zmieniać kolejności podanych wyrazów i dodać wszystkie niezbędne elementy. Pomoże ktos?

1. When (he/fire) ________, it was without any good reason.
2. Everybody in our class (want/be)______a lawyer. (want to be?)
3. Tim and I (be/responsible)________the marketing strategy of this firm. (może być are responsible?)
4. When I first met Theresa, (I/not/realise)_______it was a turning point in my career. (I didn't realise?)
5. The boss is happy with my work, so I think I (be/promoted)soon. ( will be promoted?)
magdawell7
magdawell7 - to drugie nie dotyczy strony biernej . - 12 lat temu
slawek4 - nr 4 - również błąd. W Present Perfect musisz umieścić been pomiędzy has ( ) a Past Participle - 12 lat temu
magdawell7 - czyli jak to ma wyglądać? - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

boss employed => were employed (a nie "are")

2. The boss employed three new workers last week.
- Three new workers are employed by boss last week.

przy okazji
by the boss
Bilberry

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Another small correction:

5. I will leave new documents for you here.
- New documents will be LEFT here for you.
piter_c
magdawell7 - tak właśnie zrobiłam, ale zmieniłam. tak samo w przykładzie, który poprawił Bilberry. Jednak pierwsza myśl jest najlepsza :D - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

3. The whole team are preparing the new project.
- The new project is prepared by whole team. - źle
Powinno być
,,the new project is being prepared by the whole team".
slawek4
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Odniosę się do zdań, które udało Ci się zrobic w drugim zadaniu.
4. i 5. dobrze.
2. Everybody in our class wants to be a lawyer. - choć oznacza "wszyscy", a więc jakby l.mn., wymaga czasownika w liczbie pojedynczej. (Jak to sobie tłumaczę jako "każdy", wtedy tak nie zgrzyta).
Co ciekawe, za to jak chcemy do "everybody/anybody/somebody/nobody" dopasować potem jakiś przymiotnik dzierżawczy, to będzie to "their". "Everybody has done their homework". Można też chyba powiedzieć "his or her", nie wiem, czy to będzie to końca poprawne. Również w question tags do zdań z tymi zaimkami pojawi się forma liczby mnogiej.
Everybody wants to be a lawyer, don't they?
3. W tym zdaniu nie ma szerszego kontekstu, więc może być zastosowany praktycznie każdy czas, pod warunkiem, że nie przekroczysz limitu 4 słów. Czas teraźniejszy, który zastosowałaś jest OK, ale musisz jeszcze dodać przyimek "for" - be responsible FOR... - być odpowiedzialnym/odpowiadać ZA...
1. Nie jestem pewna, o co chodzi w tym zdaniu, ale "fire" jest tu czasownikiem, który moim zdaniem powinien być użyty w Past Simple, jeśli znaczy "strzelać". Może też znaczyć "wylać kogoś, zwolnić z pracy" i wtedy możesz go użyć w stronie czynnej lub biernej (najlepiej też w Past Simple), ale jeśli w czynnej to musisz dodać jakieś dopełnienie, np. somebody/someone.
askawska
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
magdawell7 - w pierwszym chyba chodzi o to 'został zwolniony' bo to z działu o pracy. - 12 lat temu
askawska - To spróbuj: Past Simple, strona bierna. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A ja odniosę się do zdań z pierwszego punktu, gdzie tylko pierwszy przykład jest prawidłowy, pozostałe do poprawki:

2. Three new workers were employed by the boss last week.
3. The new project is being prepared by the whole team.
4. The factory has been closed down this week by the owner.
5. New documents will be left here for you.

i w drugim:

1. When he got fired,
2. wants to be
3. are responsible for
4 i 5 O.K.
E
Elwirka777
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
Elwirka777 - Nie chyba lecz na pewno i już poprawiłam.
BTW przeoczenia każdemu się zdarzają...no chyba, że nie jest człowiekiem:)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
askawska - Jasne, dlatego usunęłam swój komentarz i dodałam plusik. - 12 lat temu
Elwirka777 - Dziękuje za zwrócenie uwagi.. dobrze, że ktoś czuwa nad ofiarami brutalnych poniedziałków oraz ich potencjalnymi ofiarami.. ;) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.