ZALOGUJ SIĘ

Kobieta czy mężczyzna jest na obrazku?

12 lat temu
Na stronie
https://www.etutor.pl/cwiczenia/fotolekcje/?poziom=f19&tryb=1
- obrazek 14 mamy tekst:
"She used to be fatter."
i - jeśli znam się nieco na anatomii, na zdjęciu mamy kobiecą talię.
A lektor zdaje się mówić "He used....".
Co wy na to?
drumstick
quantum137 - hahahaha! - 12 lat temu
drumstick - But what about the gender of the person on the foto? - 12 lat temu
ggosia84 - przed chwila tez to sprawdzilam i tez wyraznie slysze He used... - 12 lat temu
e.lukasiewicz - lektor czyta "she", a nie "he", może nie wymawia tego "sz" mocno, twardo i wyraźnie, bardziej jak ś, ale zdecydowanie jest to she, nie he. - 12 lat temu
drumstick - Skoro tekst budzi tyle kontrowersji - to może go jednak poprawić? - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Na obrazku jest kobieta, napisane jest she a lektor czyta he.

Tutorze czy możecie dodawać materiały bez błędów?
Zdarzy się jeden, dwa, pięć ale nie tyle co u Was!
Przecież tak nie można.

Użytkownicy zgłaszają błędy na forum, w pytaniach, wy piszecie, że poprawiacie, sami wiecie ile otrzymujecie zgłoszeń drogą 'zgłoś błąd'.

Czy w końcu jakiś wasz wyszkolony nauczyciel zajmie się sprawdzaniem materiałów zanim zostaną dodane do lekcji?
Gdzie tu profesjonalizm?

Macie cały czas mnóstwo błędów w swoich lekcjach, diki i gdzie by nie spojrzeć.

Kiedyś Wam zasugerowałem by jeden z Waszych nauczycieli po prostu zaczął przerabiać te lekcje to wiele byście na tym zyskali.
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
lukaszgd - Ja tam słyszę she :) - 12 lat temu
quantum137 - https://www.etutor.pl/szukaj/?q=she&x=0&y=0&mode=DICTIONARY

tak się wymawia she

czytasz SZI wyraźnie sz
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
drumstick - Q-137 - to super postulat! Jeśli eTutor nie zareaguje, to może by utworzyć nowe pytanie - coś w rodzaju publicznej petycji - na której użytkownicy wpisywaliby poparcie dla tego pomysłu, zamieszczając jednocześnie linki do błędnych miejsc. W komentarzach inne osoby mogłyby ewentualnie poddać ocenie, czy faktyczni jest błąd czy nie. - 12 lat temu
quantum137 - Ja NIE chcę tu wywoływać wojny czy coś w tym stylu.
Tutor dodaje sporo nowych rzeczy ale to wszystko ma w sobie błędy.
Wiesz jak mało osób czyta forum i w ogóle pytania?
Niech tutor zrobi to co uważa za stosowne, takie jest moje zdanie.
- 12 lat temu
slawek4 - Ja również słyszę she.
- 12 lat temu
quantum137 - Jest dużo błędów, których nie wyłapie większość tu osób.
Podobny pomysł zgłosiłem rok temu w jednej z sugestii ale chyba nie zostanie wdrożony.

Chciałbym by platforma była bez błędów bo na tym cierpią wszyscy!
- 12 lat temu
quantum137 - Ja słyszę 'he'.
Pozostałe przykłady z he i she są wyraźne, posłuchajcie ich (to samo ćwiczenie).
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Są rozbieżności w tym, co słyszą różne osoby. Proponuję przesłuchiwać nie patrząc na obrazek, np. przy wgaszonym ekranie. Bo mózg może bez naszej świadomości dokonywać korekty!! Jeśli widzę kobietą, to usłyszę "she"! Może być tak, gdyż bodźce wzrokowe mają większą "wagę" niż słuchowe Z takim zjawiskiem "korygowania" spotkałem się już dawno.
drumstick
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Dokładnie!
Jest to jeden z powodów
dlaczego Anglicy się często nie rozumieją
Tylko w Anglii słychać co chwilę
can you spell it/repeat/bla bla bla
Słyszane setki razy, to dziwny język doprawdy.
Trochę żartobliwie powiem, że gro Anglików jeśli nie wie co za chwile usłyszy to tego nie zrozumieją!
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
drumstick - A to ciekawa obserwacja!!
Ja strasznie męczyłem się z nauką angielskiego w szkole średniej. Bo treści czytanek były dla mnie zupełnie nieciekawe.
Dopiero jak zacząłem czytać teksty, które mnie interesowały (QPhysics), to szybko zacząłem rozumieć, mimo że nawet uczący j. angielskiego niewiele z nich mogli zrozumieć. Myślę, że wtedy rozumiemy, gdy wiemy, o czym inni piszą / mówią choć w 90%.
- 12 lat temu
quantum137 - Czytając to co nas interesuje inaczej przyswajamy wiedzę. - 12 lat temu
drumstick - Dlatego może dzieci na ogół nie lubią szkoły, bo nie ma indywidualizacji. Przyszłość widzę w e - learning. Przykładem jest eTutor. Uczę się, co mnie ciekawi. - 12 lat temu
slawek4 - Mimo wszystko, jak do tej chwili, nie widziałem lepszego programu do nauki. - 12 lat temu
drumstick - Tzn. lepszego niż eTutor? - 12 lat temu
slawek4 - Tak. Dla mnie jest najbardziej przystępny. - 12 lat temu
drumstick - Ja też cenię eTutora. Próbowałem kiedyś Super Memo, ale nie dawał tak dużej swobody nauki, jak eTutor. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.