ZALOGUJ SIĘ

dlaczego tak szybko mówi nie można dokładnie zrozumieć

12 lat temu
L
leokadia19071965
gregoryzet - Lektor mówi tak szybko, że nie odróżniam słówek w zdaniu, bo zamienia się ono dla mnie w bełkot :( Nie chcę się uczyć bezmyślnie zlepku dźwięków na pamięć.
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

Cześć, mam to samo wrażenie, ale spodobała mi się to, że poruszyłaś tak niby oczywistą rzecz. Słowo wymawiane pojedynczo, w zdaniu ma zupełnie inne brzmienie. Więc chyba musimy uczyć się tych "zbitek" :P. Łączę się z Tobą w bólu, D.
D
danaide

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Prawda jest taka, że lektorzy na A1 i A2 mówią wolno.
Wejdźcie na np. C1-C2 i tam posłuchajcie dialogów.

Spokojnie, wszystko przyjdzie z czasem. Grunt to ćwiczyć regularnie.
R
radmar2
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Rozumienie języka angielskiego zależy w dużej mierze od melodii języka.
Obrazowo rzecz ujmując język płynie jak rzeka a nie cieknie jak zepsuty kran.

Zdania na e-tutor wymawiane są w większości w taki sposób w jaki powinny być wymawiane. Wiem, że na początku stwarza to problemy ale uczymy się przecież innego języka. Włączcie czasami polskie wiadomości, i odpowiedzcie sobie na pytanie czy prezenterzy mówią w nich wolno.

To nie jest kwestia szybkości ale uprzedniego rozumienia słów i zwrotów zawartych w wypowiedzi.

PS. W jednej z lekcji, nie pamiętam jakiej jest zdanie:

We gave her a birthday present.
Zdanie wymawiane w ślimaczym tempie, zbyt wolno.

Nikt tak nie mówi.
Pokaż mi osobę, która powie, np.

Dziś [pauza] za [pauza] 35 [pauza] minut [pauza] rozpocznie [pauza] się [pauza] prezentacja [pauza] nowego [pauza] telefonu.
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
absolwentka - Dokładnie. U mnie w pracy mówią w takim tempie, że na początku nic nie rozumiałam. Mijały miesiące... czułam się jak z innej bajki (nikt tutaj nie mówi w języku, który znam).
Tutaj nie odczuwam szybkości, wręcz przeciwnie odkąd tutaj jest nie muszę odtwarzać niczego dwukrotnie (w trakcie nauki szkolnej miałam z tym problemy). Myślę, że to kwestia osłuchania, nauki słówek itd.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - tak to kwestia czasu i obcykania językowego. czasami na e-tutor mówią dosyć szybko ale poprawnym językiem.
Na ulicy będzie czasami szybciej i łamanym gramatycznie językiem.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
absolwentka - Teraz przynajmniej wiem, czemu nie rozumiem mojej sąsiadki, która wyjechała za pracą. Ona pewnie jakimś "slangiem" się posługuje i twierdzi, że to ja tam znam angielski (tzn. że wcale nie znam). Ale w pracy daję radę po angielsku się dogadać. 90% rozumiem, gorzej z poprawną wypowiedzią z mojej strony, ale pracuje nad tym;) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

tak aprawdę to chya maszynka mówi za lektora i dlatego tak jest. dałem do przeczytania kilka zdań moim kolegom w pracy anglikom całkiem inaczej. a z tego kom. sie troche śmieli ,mieli głupie miny i nic nie powiedzieli,
T
tomlider
drumstick - Jednak czyta lektor, nie automat. Spytaj kolegów o opinię, bo może myślą inaczej niż Ty przypuszczasz. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Słuchaj pojedynczych słów. Jeśli chcesz zrozumieć zdania, to możesz kliknąć poszczególne słowa - odsłuchasz je w słowniku Diki (najlepiej z powtarzaniem na głos za lektorem, np. 10 rzy). Te słowa dodaj do powtórek. Nie za dużo na raz - np. 30 - 50 słów. Następnego dnia zrób powtórkę. Zobaczysz, że łatwiej rozumiesz całe zdania.
drumstick

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ang .ucze sie juz 2 lata i mam wrazenie ze nie rozumie nic.Jak przeczytam- rozumie - jak slucham nic zero.teraz weszlam na e totur mam nadzieje ze to pomorz
M
marlen0808
joke1 - Proponuję też trochę poćwiczyć nad ojczystym językiem a potem zabrać się za angielski. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

w polsce juz nie mieszkam 25 lat wyjechalam jako dziecko-mysle ze i tak mowie dobrze.Jestem ciekawa czy ty umiesz tak dobrze ang. jak ojczysty jezyk ?
M
marlen0808

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki