ZALOGUJ SIĘ

Czym się kierujecie przy rozdawaniu plusówi minusów.

12 lat temu
Witam.
Chodzi mi o plusowanie użytkowników na forum.
Rozumiem plus za dobrą odpowiedź. Ale np po co są plusy ze poprawny tekst który ktoś napisał jako zadanie do lekcji.
Podzielcie się spostrzeżeniami i napiszcie ze co plusujecie 'konkurencje' :D ?
D
declerc

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Witaj.
Ja rozumiem to w ten sposób, że jest to rodzaj pochwały za moją pracę, że np. poprawnie wykonałam zadanie, że robię postępy itp. A z drugiej strony jest to swego rodzaju gest wdzięczności, że ktoś poświęcił swój czas, żeby zerknąć w mój tekst. Dzięki temu zbierasz punkty-reputacje. Poniekąd jest to wsparcie "konkurencji", ale jak byśmy w ten sposób tylko na to patrzyli, to nikt by nie zebrał żadnych punktów, ani nie byłoby dodatkowego motywatora do udzielania odpowiedzi przez zaawansowanych już użytkowników. Czyli ty mi plusik za poprawną albo prawie poprawną odpowiedź, a ja tobie plusik za twoją fatygę w korektę moich "wypocin" :) Ja tak na to patrzę. Dodatkowo można jeszcze zaakceptować odpowiedź która najbardziej cię satysfakcjonuje (w przypadku zadanych przez ciebie pytań).
Pozdrawiam.
Katir
absolwentka - Dokładnie tak na to patrzę. Pozdrawiam! - 12 lat temu
declerc - Z tą konkurencją to był żart :D - dzięki zastanawiałem się właśnie czemu za wypociny dać plusa (za te większe to rozumiem). Dzieki za wyjaśnienie to mój pierwszy tydzień tutaj. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja daję plusy za wypowiedzi, które nie są obraźliwe. Nawet proste pytania, sugestie, niekoniecznie całkiem poprawne odpowiedzi mogą kogoś innego naprowadzić na właściwą drogę. Albo osoba bardziej zaawansowana dostrzeże, że jest problem, którego np. nigdy nie miała. I dzięki temu następuje wymiana myśli, umiejętności, która nie tylko daje wzrozt wiedzy, ale daje poczucie jakiejś wspólnoty. A to cieszy, wciąga, zniewala...
drumstick

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Minusy stawiam za pisanie nieprawdy i za celowe wprowadzanie innych w błąd.
Tu każdy zainteresowany może się zapoznać z moim zdaniem:

https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/95526-Jak_traktowac_takie_osoby_.html

https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/67553-Minusowanie_poprawnych_odpowiedzi.html

Plusy ode mnie otrzymają osoby, które starają się zrozumieć o co pyta zadający pytanie i udzielają trafnej odpowiedzi.

Osoby, które zadają ciekawe pytania maja dużą szansę, że będę częściej i chętniej im odpowiadał.
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

rozumem-:) [ zazwyczaj -:) ]
TLK
Wampirka - prosto i rzeczowo. Plusik ;)
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.