ZALOGUJ SIĘ

Czy zdobywanie punktów reputacji nie koliduje z uczeniem się?

zmodyfikowany: 12 lat temu
Czy zdobywanie punktów reputacji nie koliduje z uczeniem się? Bo nie widzę w regulaminie np. punktów za regularność powtórek, podwyższanie umiejętności z pisania, z testów itd. Jak na egzaminie - ocenia się po prostu wiedzę z pisania, mówienia, czytania, słuchania. To też powinno być brane pod uwagę.
drumstick

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Ciekawe pytanie.
Wydaje mi się, że ocena wiedzy jest niesamowicie trudna do wdrożenia (by miało to ręce i nogi).
Punkty reputacji są w mojej ocenie czynnikiem mobilizującym.
Same punkty jako takie nie mają większej wartości, dają natomiast satysfakcję, że nasza pomoc jest doceniana.
quantum137
drumstick - W systemie Super Memo jest właśnie ocenianie związane z wykonywaniem powtórek - system wręcz narzuca powtarzanie, inaczej ma się punkty karne. I to mobilizuje do nauki. Jak w szkole czy przedszkolu. - 12 lat temu
quantum137 - Ciekawy pomysł ale nawet tam można łatwo obejść ten system by mieć wiele punktów (niskie limity) a to koliduje z ideą pomysłu. - 12 lat temu
drumstick - Można obejść, ale jeśli komuś zależy na nauce, to nie będzie obchodził. A ja jestem leniem i po prostu nie robię powtórek zbyt często. Gdyby system narzucał mi powtórki, to byłbym szczęśliwy.
Przy okazji: Dlaczego nie ma forum, by tak po prostu wymienić sobie poglądy?
- 12 lat temu
quantum137 - Mamy forum, ale wygląda inaczej niż standardowe fora. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
hannussia - hmm zawsze mozna być milosnikiem i supermemo i etutor :) czego jestem zywym dowodem. kazdy z tych systemow ma swoje wady i zalety, ale najwazniejsze jest, ze sie uczysz :)
- 12 lat temu
paulina2701 - drumstick:
Jak potrzebujesz mobilizacji to przestaw sobie przy Tygodniowym planie nauki Cele nauki na odpowiednie dla Ciebie poziomy. Ja skorzystałam z tej opcji już dawno, bo fabryczne ustawienia były dla mnie zbyt łatwe do zrealizowania.
- 12 lat temu
drumstick - O dzięki, nie wiedziłem, że coś takiego jest! - 12 lat temu
jredlicka-dysko - w profilu na pierwszej stronie widać paski, które zmieniają kolor w zależności od stopnia w jakim zrealizujesz swój plan nauki. A plan można ustawić w profilu w celach nauki (druga zakładka po wejściu w swój profil) - 12 lat temu
drumstick - Dzięki, nie wiedziałem, jestem mało postrzegawczy. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Według mnie, gdy odpisuję na jakieś pytanie utrwalam materiał na dany temat. Czasem muszę sprawdzić w gramatyce, czy dobrze myślę i to bardzo mi pomaga w utrwaleniu materiału. Potwierdzam, co napisał quantum137 - reputacja jako taka nic nie daje tylko satysfakcję pomocy dla kogoś.
slawek4
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Dokładnie, często też zanim się odpowie trzeba się nieźle zastanowić, czasami coś sprawdzić i to też wpływa na pogłębianie wiedzy. - 12 lat temu
drumstick - To samo i ja "odkryłem". Jakże jest człowiek do człowieka podobny! CHyba dzięki temu możemy się zrozumieć (Choć jeśli chodzi o inne kwestie, to czasami trudniej) - 12 lat temu
slawek4 - Ja pytam, jak czegoś nie mogę znaleźć w książce, albo chcę się upewnić, czy daną rzecz dobrze pojmuję. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ponoć najlepiej się być nauczycielem dla innych;)) Wtedy najwięcej się nauczyć mozna.
Ewa_G1967

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hmm i na bledach innych mozna sie czegos nauczyc :) To, ze sie widzi bład jest tez jakas forma nauki :) Co prawda to tylko jeden z aspektow zdobywania tutaj punktow - udzielanie porad i wskazówek. Czy koliduje z nauka - zalezy od tego ile, kto ma czasu i jakimi mozliwosciami jezykowymi dysponuje.
H
hannussia

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zauważyłam, że te punkty czasem wydają się być pożądane. Czy oprócz wspominanej już satysfakcji czy sportowej rywalizacji można za nie uzyskać od firmy jakieś konkretne bonusy, zniżki, nagrody, itp.?
Pytam, bo raz czy dwa trochę się zdziwiłam, czytając forum. Ja nie mam ani wiedzy, ani czasu na te zawody, więc spokojna głowa - nie zagrażam nikomu :)
esterka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja zacząłem uczyć się z eTutorem od 23 grudnia 2011 (wcześniej robiłem "zwiad"). Dzięki temu, że na forum występuje wymiana poglądów, to bardzo wiele zyskałem - po prostu daliście mi swoje doświaczczenie. Np. linki do słowników, sposoby korzystania z eTutora, itd. Ale niegdy bym nie zajrzał na forum, gdyby nie było za to punktów (może to jest przejaw instynktu zdrowej rywalizacji?). Po prostu nigdy wczśniej na żadne fora nie wchodziłem na dłużej. A tu czuję się świetnie - jesteście super. Dzięki.
drumstick
slawek4 - Ja jestem tutaj od ok. 15 miesięcy i długo nie korzystałem z forum, ale niedawno poczułem, że to może być jakiś nowy sposób nauki i nie myliłem się. - 12 lat temu
slawek4 - Pewnie za jakiś czas będę szukał jakiejś nowej metody uczenia się. Takie zmiany korzystnie wpływają u mnie na przypomnienie wiadomości i nauczenie się czegoś nowego od innych. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.