ZALOGUJ SIĘ

Okienko na wpisanie własnego zdania stworzonego z danym słówkiem

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Od roku uczę się na Etutorze i jest zadowolony z tego narzędzia. Zauważyłem jednak, że korzystając z powtórek, czesto prawidłowo napiszę słówko (wykorzystując pamięć wzrokową), ale nie oznacza to wcale, że to słówko znam na tyle aby je zastosować w wypowiedzi albo wyłapać podczas oglądania filmu.
Może dobrym pomysłem byłoby stworzenie obok każdego słówka okienka, w którym możnaby tworzyć własne zdania ze słowkiem, których poprawność byłaby adhoc sprawdzana. (może taka możliwość jest gdzieś zaszyta w systemie?)
Umiejętność zastosowania tego słowa w rzeczywistym kontkście wypowiedzi na pewno wspomagałaby proces uczenia się.
A
adam.radke
parseq - Możesz ten pomysł zilustrować przykładami tego co proponujesz? - 4 lata temu
adam.radke - Szczególnie widziałbym to w przypadku słówek które nie mają zdań obrazujących ich użycie.
W polu danego słówka specjalna sekcja albo okienko poniżej. Mamy np. słówko:
grant somebody permission
Wpisuje: I granted my son permission to go for a scout tramp
AI - sprawdza czy dane zdanie jest poprawne i daje ewentualne wskazówki.
- 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Dzień dobry,

Przesłałam Pana wiadomość do działu IT, aby rozważyli wprowadzenie takiej możliwości. Aktualnie nie jestem pewna, czy zmiana zostanie wprowadzona. Jednak jak tylko dowiem się czegoś więcej, to na pewno Pana o tym poinformuję.

Jeżeli ma Pan wątpliwości na temat użycia jakiegoś słowa, to zachęcam do skorzystania z sekcji "pytania" bądź napisania do nas bezpośrednio na [...]@etutor.pl, wtedy dział językowy postara się pomóc rozwiązać zaistniałą wątpliwość :)

Życzę miłego dnia!
P
paulinawit97
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.