ZALOGUJ SIĘ

Powtórki - propozycja zmiany (Memrise)

zmodyfikowany: 4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Bardzo spodobał mi się algorytm w serwisie Memrise
Memrise jest za darmo (z opcją płatną). Zapraszam do skorzystania i podzielenia się opinią tutaj .
Po odpowiedzi błędnej musimy przepisać słowo/zdanie które się pojawi
Mając 100 słówek świeżo dodanych ciężko mi jest cokolwiek wpisać bo pierwszy raz je widzę i nie mam żadnych skojarzeń.
A przepisywanie nowego słówka wydaje mi się lepszą opcją niż klikanie 10 razy z rzędu Enter i 1.
zackan
didids - Podobne rozwiązanie jest w quizlet - swoja drogą też fajna strona do nauki słówek. Czasem się to przydaje, a czasem nie. Mogli by wprowadzić również opcję, że po nie napisaniu żadnej odpowiedzi kolejny raz przy tym zwrocie zamiast napisać go będzie trzeba zaznaczyć odpowiedź abcd.
Przy okazji zadaje pytanie, bo jestem tu dosłownie od wczoraj. Czy jak macie np literówkę, lub mały błąd to dajecie 1, 2 czy 3. Kiedy dajecie opcję 2?
- 4 lata temu
zackan - Siema! ;) Quizlet do słówek jest naprawdę dobry, boli tylko syntezator mowy
Robienie 300 powtórek jest nudne na tym portalu i trzeba się nieźle zmotywować aby je robić.
Gry językowe są super ale brakuje tego w powtórkach np. ABCD, albo napisz co właśnie usłyszałeś. Nie musi być to opcja dostępna dla wszystkich ale wystarczy dać możliwość użytkownikowi.
A co do literówek, pisze bezwzrokowo i czasami pomylę się wciskając zły klawisz ale gdy znam poprawną pisownie tego słowa to wtedy daje 3. Ale jeśli literówka bo nie wiedziałem to daje 1. Musimy od początku poprawnie pisać bo wkrótce tych "literówek" może nazbierać się dużo.
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Zaraz, zaraz. To Ty w eTutor nie masz możliwości wpisywania słówka w Powtórkach?
T
tlstar
zackan - Mam, mam ;)
Chodzi mi o moment kiedy wpisujesz złą odpowiedź
Np. życzliwy
Nie pamiętasz jak jest po angielsku
Więc wpisujesz coś innego albo nic
I proponuje aby wtedy wyświetlała się poprawna odpowiedź a ty byś miał ją poprostu przepisać. Litera po literze
Tak jest na Memrise.
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Najważniejsza w angielskim jest wymowa.
Ciągle praktykowanie pisownii, która ni jak ma się do angielskiej wymowy, może zabić radość z nauki angielskiego.

Ważne w nauce języka obcego są zwroty i zdania, wpisywanie ich jest procesem żmudnym a zróbcie literówkę, jakie słowo na "k" - wtedy wymawiacie :-)
piotr.grela
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu
zackan - Wystarczy wprowadzić taką opcję.
Źle odpowiadasz możesz napisać wyraz jeszcze raz ale poprawnie. System by blokował naciskanie złych klawiszy. Tak jest na Memrise.
A jeśli ktoś by nie chciał przepisywać to ocenia [1,2,3] tak jak do tej pory i leci dalej.
I powtórki przeplatane z grami bo wieje nudą. Oczywiście trzeba dać wybór użytkownikowi co woli
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
parseq - Skoro wymowa jest taka ważna, to dlaczego eTutor nie ma opcji włączenia odtworzenia (przez eTutor) nagrania po wpisaniu poprawnej odpowiedzi?
To nieszkodzi, że część elementów (zdań) nie ma (jeszcze) nagrania. Ale przecież większość je posiada!!!
Proszę nie robić kolejnej gry, dopóki główny, najczęściej używany mechanizm powtórek pozostaje niemy.
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.