ZALOGUJ SIĘ

Czy można ustawić tylko wymowę amerykańska?

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Większość słówek z automatu czytana jest po brytyjsku, a czasami nie ma mozliwosci odsluchania po amerykańsku. Prawdopodobnie należę do mniejszości stawiającej na amerykański akcent.. :)
O
Ola1413
piotr.grela - Nie wiem czy jesteś w mniejszości. Po Brexicie pozycja Wielkiej Brytanii i języka brytyjskiego (BrE) ulega spadkowi. Poza tym, na język angielski wielki wpływ ma Netflix. Ja bym chciał mieć tylko wymowę brytyjską a najlepiej London Standard Akcent. Moim zdaniem kurs powinien być podzielony przynajmniej na te dwa rodzaje British English i American English, inna jest pisownia w tych dwóch odmianach, inna wymowa, inne stosuje się słownictwo i zwroty i trochę różni się gramatyka. - 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Dzień dobry,

Aktualnie nie ma możliwości wybrania akcentu amerykańskiego jako docelowego. Spowodowane jest to tym, że Anglia znajduję się bliżej nas i właśnie tej wymowy uczymy się od początku naszej nauki. Przekazałam jednak tą informację do działu językowego, aby rozważyli dodanie takiej funkcji :)

Pozdrawiam!
P
paulinawit97
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu
parseq - Internet (Netflix, HBO, Amazon Prime, YT,...) relatywizuje odległości. Nigdy nie byłem i raczej nie wybiorę się ani do Wielkiej Brytanii ani do USA.
Przy nauce też wyraźnie dryfuję w stronę wersji amerykańskiej. Dlaczego?
Jest nieco prościej. Amerykanów jest więcej niż Brytyjczyków, więc oczywistą staje się ilościowa przewaga w innych dziedzinach: gospodarczej, rozrywkowej, naukowej. Poza tym Brytania wypięła się na EU.
Jak europejska rakieta Ariane5 coś transportuje (niska orbita), to kosztuje to 12000$/kg. Amerykański Falcon Heavy robi to poniżej 1600$/kg. Moim mrocznym obiektem pożądania jest Tesla a nie Rolls-Royce. Z jakiego powodu miałbym więc zgłębiać niuanse wersji brytyjskiej?
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
piotr.grela - Najmłodsza odmiana angielskiego używana w Londynie - MLE, Multicultural London English też jest bardzo podobna do American English za sprawą Netflixa i mniejszości a właściwie teraz juz większości etnicznicznej w Londynie. - 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
parseq - To bardzo ciekawa informacja! - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Popieram apel o wprowadzenie w przyszłości możliwości wyboru. Osobiście jestem zwolennikiem American English. Pozdrawiam :-)
M
marcinwawa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Będzie zapewne ciężko. Angliści w Polsce są kształceni na BrE (przypuszczam, że tylko BrE) . W polskich szkołach obowiązuje BrE. Oba fakty są raczej ze sobą powiązane...
Argumentacja, którą zawsze słyszałem: "Brytania jest bliżej". Jeśli chodzi o wyjazd zarobkowy to fakt. Słyszałem jednak też, że zniesiono wizy do USA.
Mnie język nie jest potrzebny na saksy.
parseq
piotr.grela - Co do wymowy doszedłem do takiego wniosku, że jak najłatwiej jest mi zrozumieć akcent amerykański, potem brytyjski RP a potem inne np. Estuary English. Tak się zastanawiałem po jaką cholerę uczy się ludzi akcentu RP, którego używa 2%... społeczeństwa. A to z powodu, że najłatwiej ten akcent zrozumieć i się go nauczyć i inni uczący się na całym świecie, też tego samego dziwnego i przestarzałego akcentu się uczą... - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wyjazdy zarobkowe w dzisiejszych czasach chyba trzeba odłożyć trochę na jakiś czas... Oby jak najkrótszy!
F
Foxymf
parseq - Yes. #StayTheF**kHome - 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.