ZALOGUJ SIĘ

Angielski techniczny dla inżynierów, informatyków?

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Czy zna ktoś strony, książki, kursy które są skierowane na angielski techniczny dla inżynierów, informatyków? Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi i pomoc.
S
szejk95

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Książka English 4 IT wydawnictwa Helion - praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko - sam posiadam, wg mnie dobra pozycja. Oprócz tego oczywiście internet - na YT jest tego mnóstwo, wpisujesz hasło, które Cię interesuje i oglądasz, wspierając się od czasu do czasu słownikami.
F
Foxymf

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie wiem czy jest potrzebna jakaś specjalna książka, oprócz ogólnego angielskiego i specjalistycznego słównictwa.
Na Etutorze są specjalistyczne listy słówek i zwrotów z zakresu medycyny, prawa i innych dziedzin, np. jest prawie 5000 słów i zwrotów z informatyki:
https://www.etutor.pl/thematic-dictionary/slownik-terminow-informatycznych-i-komputerowych/?popupmode=etutor

Wystarczy odpowiednie elementy zaopatrzyć we własne notatki wyjaśniające.
np.
bubble sort - sortowanie bąbelkowe

"Bubble sort, sometimes referred to as sinking sort, is a simple sorting algorithm that repeatedly steps through the list, compares adjacent elements and swaps them if they are in the wrong order. The pass through the list is repeated until the list is sorted."

Nie jestem informatykiem a księgowym i z mojego doświadczenia wiez, że słówek branżowych dosyć łatwo się uczy, bo się one ciągle przewijają w literaturze specjalistycznej.
piotr.grela
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

B
Bogusia1231

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nauczycielka angielskiego na studiach (Informatyka) polecała nam "Cambridge English for Engineering", jeśli chodzi o książki dot. IT wydawnictwa Cambridge, mają jeszcze dwie pozycje godne uwagi "Professional English in Use ICT" oraz "Infotech. English for computer users". Z Pearsona jeszcze "English for Information Technology". Poza tym mogę jeszcze polecić obszerną książkę "Oxford English for Information Technology" i książkę wydawnictwa Helion wspomnianą wyżej.

I tak trochę off-topic - tu (https://webusers.imj-prg.fr/~jan.nekovar/co/en/en.pdf) z kolei można znaleźć fajną publikację "Mathematical English (a brief summary)" - może się przydać każdemu inżynierowi.
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki