ZALOGUJ SIĘ

Czy somewhere musi być zawsze na końcu zdania?

zmodyfikowany: 12 lat temu
I must have left somewhere my glasses. - źle
I must have left my glasses somewhere. - dobrze

:):)
spirulinka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Witaj, wystarczy, że klikniesz dwa razy w słówko ''somewhere'' a wyświetlą się trzy zdania z diki i zauważysz, że to słówko można zastosować zarówno w środku, jak i na końcu zdania. Pozdrawiam.
Jokasta

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Niepotrzebnie się wygłupiłam znowu, od tej pory tylko Estera i DIKI
spirulinka
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
Jokasta - Nie wygłupiłaś się. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

...przysłówki miejsca odpowiadają na pytanie: gdzie?
Zazwyczaj ulokowane są tuż po czasowniku głównym zdania lub po dopełnieniu. Oczywiście bywa i tak, że ilość przysłówków w zdaniu jest duża i zdanie byłoby niezgrabnie sformułowane gdyby stosować się do tej zasady. Jest to zasada bardzo ogólna...

I tego będę się trzymała...:)
spirulinka
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
Jokasta - Widzisz, znalazłaś sama odpowiedź na swoje pytanie. + dla Ciebie - 12 lat temu
spirulinka - Uwierzyłam bowiem ,że potrafię pomóc sobie sama i tego też się będę trzymać. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Heja

Oczywiście, że nie musi być zawsze na końcu zdania, by nie pozostać gołosłownym podaję przykłady:

I must have put it somewhere here.
He is somewhere around.
The price is somewhere between 10 and 15 dollars.

Pozdrówka
quantum137
spirulinka - Będę się trzymała tego że po czasowniku, a gdzie pot m to tam by durnie nie brzmiało.
Dzięki za konkretną odpowiedź :)
Myślałam,że to zwierzą na Twoim awatarze to mors czy foka. Dwie czarne kropki wzięłam za otwory nosowe. Dopiero później zorientowałam się ,że te dwa czarne punkty to oczy kota.
Ciekawa fotka:)
- 12 lat temu
quantum137 - Tak, po czasowniku zazwyczaj.
Kwantowy kotek ;>
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.