ZALOGUJ SIĘ

Odpowiedź na przywitanie: "salaam alaikum"

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Cześć!
Wykłócam się z Wami o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi czyli nad potrzebą nauki brytyjskiego nad amerykańskim w Europie a tym czasie, coraz częściej spotykam się w Londynie z przywitaniem: "Salaam alaikum". Dzisiaj mi się to przytrafiło w aptece i nie wiedziałem czy odpowiedzieć po arabsku, angielsku czy po polsku: "Niech będzie pochwalony...
W końcu wyksztusilem krótkie:"Hi!".

Pytałem się zięcia Brytyjczyka on mi doradził abym powiedział jakieś zaklęcie z Harrego Pottera w stylu: "ooo"
piotr.grela
parseq - Grüß Gott!
Pochwalony! (Jak w "Czterech pancernych")
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
piotr.grela - Tak sobie rozmawiałem z moją sąsiadką muzułmanką i mówię do niej, że na świecie powinien być jeden wspólny język. Moja sasiadka ku mojemu zdziwieniu, zgodziła się ze mną, po czym dodała "arabski" :-) - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Alaikum salaam.
H
HOMEK
jerzy_pozoga - "Szaloom"- (:-))) - 5 lat temu
piotr.grela - Jurek Ty chesz abym stracił głowę :-) - 5 lat temu
jerzy_pozoga - Hi. Piotrze, dobrze że jeszcze możemy pogadać! Masz głowę . TAM w Londynie wielu naszych parafian ją traci w pogoni za lepszym życiem. Dawniej temu, byłem wściekły na araba i mu powiedziałem że jestem "Jehud Ameryki" . Był zaskoczony okropnie - jak to możliwe, w ich kraju o arabskiej bytności? - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.