ZALOGUJ SIĘ

Jaka jest różnica pomiędzy "navy" i "dark blue"?

12 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Nie znam się na kolorach i dla mnie te dwa kolory "navy" i "dark blue" wyglądają identycznie. Zresztą ten kto dodawał obrazki myślał chyba podobnie, bo kolory są identyczne.
https://www.etutor.pl/nauka/baza/?id=44&lelementid=770
Wg wiki granatowy i ciemnoniebieski to te same kolory:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_kolor%C3%B3w

Może należałoby zestawić te kolory inaczej albo zmienić obrazki.

Wiem, że w angielskim "navy" - "granatowy" to kolor marynarki. Może warto by zamiast plamy koloru dać zdjęcie marynarza.
Bilberry
hotaru85 - Nazwa w języku angielskim, navy blue, wzięła się od ciemnoniebieskich mundurów noszonych przez brytyjskich oficerów marynarki wojennej, następnie wprowadzonych również w innych marynarkach świata (np. w Stanach Zjednoczonych). - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

hotaru85
DAD - To było pewne że zaraz jakaś kobieta zaprotestuje :)

NO ale faktycznie mają inne odcienie.
- 12 lat temu
lamia_wroc - DAD ---> :) lol - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bilberry odpowiem Ci dość sugestywnie.
Kobiety rozróżniają znacznie więcej odcieni kolorów niż mężczyźni.
Dalsze wyjaśnienia będą zbędne :)
Hermenegilda
yathe - ...ale zato faceci mają bardziej rozwinięte kubki smakowe ;) i tym samym są lepszymi kucharzami ;P - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Jokasta - yathe może i jesteście lepszymi kucharzami, ale dlaczego to kobiety spędzają więcej czasu w kuchni????? :) ''za to'' - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
yathe - ha ha ha, nie wiem. Jednak osobiście nie mieszam stereotypów społecznych z faktami :P - 12 lat temu
Hermenegilda - Jokasta, bo mężczyźni są bardziej leniwi:D
Ale Nam się zaraz dostanie :P
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Jokasta - oni nie są tacy leniwi jak nam się wydaje...oni dobrze udają :) Tylko, że my w niektórych sytuacjach tez potrafimy udawać ;) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
bird - Taa... niektóre kobiety faktycznie myślą tylko o tym jak dogodzić facetowi... Ze strachu, że w szafie zabraknie spodni. Żałosne.
Już nie wspomnę o braku szczerości w związku.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Jokasta - Oj...to długi temat...rzeka - 12 lat temu
yathe - chylę czoła bird, fakt jest faktem: bez rozróżniania kolorów i bez umiejętności gotowania można żyć, ale brak szczerości do cała paczka gwoździ do trumny małżeństwa. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

a co do wiki - zajrzyj na odcienie koloru niebieskiego http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolory_w_Internecie
DarkBlue 00 00 8B 0 0 139
Navy 00 00 80 0 0 128
kolor navy jest dużo mocniej nasycony błękitem, ciemniejszy. oczywiście w życiu codziennym nie ma to pewnie większego znaczenia (zwłaszcza dla mężczyzny!) jednak ciemny niebieski i granatowy to nie to samo :)) tak jak pisałam - navy to kolor mundurów marynarki wojennej.
hotaru85
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ta plama "navy" jest ciemniejsza od "dark blue".
Swoją drogą odkryłam, że "navy" brzmi jak nazwa rasy "Na'vi" w Avatarze ;)


Z Ewangelii Latającego Potwora Spaghetti ;P

"Naprawdę wolałbym, żebyś nie oceniał ludzi na podstawie tego jak wyglądają lub jak się ubierają, jak mówią, lub... Dobra, po prostu bądź miły, OK? I wbij to do swojej tępej głowy: mężczyzna = człowiek. Kobieta = człowiek. To samo = to samo. Nikt nie jest od nikogo lepszy, chyba że mówimy o stylu. I przykro mi, ale to podarowałem kobietom i niektórym facetom, którzy widzą różnicę pomiędzy kolorem morskim a fuksją."
bird
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
Bilberry - Ludzie się różnią i wcale nie są tacy sami. Dla mnie np. te dwa kolory są takie same. Żeby nie poruszać tematy różnic pomiędzy mężczyznami i kobietami wspomnę o różnicy pomiędzy białymi i czarnymi:
White Men Can't Jump
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
bird - Oprócz uwarunkowań biologicznych warto pamiętać o uwarunkowaniach kulturowych, tzw. płci kulturowej, różnicach wynikających z presji społecznej, stereotypowych oczekiwaniach w zakresie płci.

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53664,7328320,Kiedy_blondynka_traci_rozum.html
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

a czym sie rozni ciemny niebieski od granatowego?
rzuff_3
Bilberry - I've asked the same and was bullied by women ;( - 12 lat temu
rzuff_3 - wiesz czym sie rozni brazowy od czekoladowego?!!! http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_kolor%C3%B3w ;) - 12 lat temu
Bilberry - to zależy jakiej czekolady ;)
mleczna jest jasnobrązowa, a gorzka ciemnobrązowa
puryści oczywiście strwierdzą, że prawdziwa czekolada to gorzka
- 12 lat temu
rzuff_3 - ale co masz na mysli? ze ciemno czekoladowy jest ciemno brazowy? >:/ hahahaha :) - 12 lat temu
quantum137 - am I missing something here ... what the heck r u talking about :D - 12 lat temu
rzuff_3 - about colours, I guess... or colors if you prefere :P - 12 lat temu
quantum137 - I'm colourless:) - 12 lat temu
Wampirka - Przyjrzałam się tej liście z wiki i nie jest ona idealna... Źle mi pokazuje niektóre kolory (np burgund, bordowy, seledynowy) ale to może być złe ustawienie kolorów w monitorze... ale nie umieścili też wszystkich kolorów w podziale na kolory wg odcieni, np w białym brakuje ecru, nie widzę też toffi ani champagne... za to pierwszy raz się spotkałam z kolorem majtkowym ;) - 12 lat temu
rzuff_3 - wampirka you are so colourful! :) quantum137... yes, you are colourless ;) - 12 lat temu
quantum137 - There is no such thing as colour ... repeat ... no such thing ... on a quantum level :D It's true:-) - 12 lat temu
rzuff_3 - nie rozdrabniaj sie :) - 12 lat temu
quantum137 - . - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
rzuff_3 - na fotony :^ - 12 lat temu
quantum137 - . - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bilberry
Bilberry - jak klikam na twój link to widzę:
Forbidden
You don't have permission to access
- 12 lat temu
bird - Nie wiem dlaczego tak jest (ja zawartość widzę). A tu?
http://texasfarmersdaughter.com/wp-content/uploads/2011/10/funny-bird-photo.jpg
- 12 lat temu
Jokasta - To zdjęcie widać :) - 12 lat temu
Bilberry - @Bird, dobre - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja bardzo dziękuję za podpowiedzi. Dla mnie jest już jasne że są dodatkowe kolory, oprócz niebieskiego i ciemno niebieskiego. Po prostu kiedy ogląda się obrazki niebieski i granatowy oddzielnie to są do siebie bardzo podobne a wydawało się że są dwie nazwy jednego koloru.
Powodzenia w nauce.
K
kkoguciuk1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki