ZALOGUJ SIĘ

Na czym polega to ćwiczenie??Odsłuchałam wszystkie słówka, kilka zaznaczyłam do powtórki. Pomimo tego mam zrealizowane tylko 13 procent ćwiczenia.

12 lat temu
M
muchomor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Do powtórek musisz dodać nie kilka ale wszystkie 69 słówek, po kolei.....Następnie przycisk "Zapisz i idź dalej". Dopiero kiedy dodasz wszystkie słówka do powtórek i naciśniesz ten przycisk będzie 100%...
Chodzi o to że wszystkie te słówka mają się pojawiać w powtórkach nie tylko kilka....
E
efogt
paulinawlod - absolutnie nie zgadzam się z Tobą, nie trzeba powtarzać wszytskich słówek jeśli się niektóre dobrze zna. Masz zrealizowane pewnie dopiero 13% całej lekcji, na kórą się jeszcze składa czytanie, pisanie, gramatyka, itd... - 12 lat temu
quantum137 - Słówka należy powtarzać wszystkie, badania temu dowodzą. Piszesz, że nie trzeba powtarzać słów jakie dobrze się zna a ja Ci powiem że TRZEBA powtarzać nawet te które się zna doskonale ... Nawet sobie nie zdajesz sprawy ilu słów nie pamiętasz które były Ci znane 10 lat temu ... mówię o polskich słowach. Nieużywane zawsze wypadają z pamięci, jedne szybciej inne później. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
efogt - Przeczytaj Paulina dokładnie pytanie, zajrzyj pod wskazany link...
Dzięki Rafał. Jestem tego samego zdania. Ja mam dodane wszystkie słówka z lekcji nawet jeśli je znam bo wiem że łatwo sie je zapomina...
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Tu akurat sprawa jest prosta. Nasza pamięć jest bardzo zawodna. Ileż to 'oczywistych' spraw po wielu latach się nie pamięta, które to były znane jak to sie mówi 'nawet po przebudzeniu w środku snu'. Powtarzanie to klucz do sukcesu :) - 12 lat temu
efogt - O i ktoś w końcu coś mądrze powiedział:):D - 12 lat temu
quantum137 - dzięki, to nie moje odkrycie ale widocznie nie wszyscy o nim słyszeli ... czyżby brak powtórnych wizyt w bibliotece?
To tylko teza proszę się nie obruszać zbytnio:)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
paulina2701 - A ja potwierdzam wypowiedź efogt, że trzeba dodać wszystkie elementy do powtórek, żeby ćwiczenie zostało zaliczone w 100%.
Przyznaję też, że brak powtarzania powoduje zapominanie :)
- 12 lat temu
efogt - Dzięki Paula:)Pozdrawiam:) - 12 lat temu
paulinawlod - dalej się nie zgodzę, ze trzeba wszystkie słówka dodawać do powtórek, ja osobiście czasami przeglądam też słówka z niższych poziomów i dodaję tylko te, które gdzieś mi umykają, jak jesteś na wyższym poziomie to jednak jest grupa słów które znasz i koniec, jakbym według Twojej porady dodawała wszystkie słówka to po miesiącu zamiast około 1000 miałabym już ich pewnie z 10000 i te ważniejsze słówka pewnie gdzieś by mi umykały wypierane poprzez trywialne słownictwo, które znam w nocy o północy. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.