ZALOGUJ SIĘ

czasy angielskie

14 lat temu
nie wiem czy dobrze myślę
Zdanie twierdzące
Present Continuous przy pomocy to be" czasownik z końcówką –ing
Present Perfect przy pomocy to have
Simple Future przy pomocy will
Pytania
Present Simple tworzymy przy użyciu wyrazów pomocniczych do(does
Present Continuous tworzymy przy użyciu wyrazów pomocniczych("am", "is", "are czasownik z końcówką –ing
Past Simple tworzymy przy użyciu wyrazów pomocniczych did"
panczo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Ogólnie tak,tylko mała uwaga:w czasach "perfect" nie "to have" bo oznacza mieć,tylko samo "have".
Czasownik "HAVE" nie jest głównym czasownikiem zdania, a jedynie słowem gramatycznym budującym czas.
wacek6713

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Myślisz dobrze.

Poniżej przedstawiam telegraficzny skrót w zakresie Twojego zapytania.

I.Zdanie twierdzące
1.Present Continuous przy pomocy "am", "is", "are" ,
a wstawiamy za podmiotem /I am, you are, we are, they are, he is, she is, it is/ + czasownik z końcówką ,,–ing" 2.Present Perfect przy pomocy ,,have" /I have, You have, We have, They have/
lub ,,has" /He has, She has, It has/
3.Future Simple przy pomocy ,,will"

II.Pytania
1.Present Simple tworzymy przy użyciu do/does
a stawiamy przed podmiotem.
2.Present Continuous tworzymy przy użyciu "am", "is", "are" a stawiamy przed podmiotem + podmiot /I,you, we, they, he, she, it/ + czasownik z końcówką ,,–ing"
3.Past Simple tworzymy przy użyciu ,,did", a jak dotyczy
,,to be", to przed podmiotem stawiamy ,,was" /Was I..?, Was he..?,Was she..?,Was it..?/ lub ,,were" /Were you..?, Were we..?, Were they..?/
Z
zenstef
14 lat temuzmieniany: 14 lat temu
zenstef - Uwaga do II. Pisząc, że na początku zdania to myślałem o zastosowaniu przed podmiotem /I, you, we, they, she, he, it/ i myślę, że koleżanka wie o co chodzi :) - 14 lat temu zmieniany: 14 lat temu
zenstef - Pisałem tylko w zakresie Twojego zapytania, ale mam nadzieję , że wiesz np. że pytania w Present Simple tworzymy też przy użyciu Am I, Are you,
Are we, Are they, Is she, Is he, Is it.
- 14 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.